Setenay Özbek - İçsel İzlenimler

Tarihler: 06 Kasım 2014 Perşembe ~ 21 Aralık 2014 Pazar

Yer: ART350

Adres: Bağdat Caddesi No: 350 34738 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 369 80 50 - 0553 246 43 04

Web: http://http://www.art350.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 6, 2014 ~ Ara 21, 2014

1990 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları, STV ana sanat Dalı’ndan dereceyle mezun olan Setenay Özbek, 1983-1986 yıllarında İstasyon Sanat Akademisi’nde Sabri Berkel, Hülya Düzenli, Erkan Özdilerk, Ergül Özkutan gibi sanatçılar ile birlikte resim derslerine devam etmiştir. Uluslararası PEN Yazarlar Derneği Türkiye Merkezi ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesi olan sanatçı, çalışmalarına İstanbul’da kendi atölyesinde devam etmektedir.

İçsel İzlenimler, bir dönem sergisidir. Her insanın hayatının belli dönemleri vardır ve her dönemin bir duygusu, rengi, mekânları, müziği, kokusu, kitapları, hayalleri ve insanları… Hayat, bu dönemlerin parçalarını oluşturarak bir bütün halinde bize yeniden sunar; işte o zaman yaratıcı gücümüzün ve ruhumuzun o zaman diliminden ne kadar etkilendiği, ya da beslendiği sanatla yeniden ortaya çıkar.

Setenay’ın resimleri, sanatçının bir döneminin hikâyesidir ve şüphesiz ki ruhunun el attığı tüm sanat alanlarına coşkuyla yansımıştır. Serginin ön planda olan serisi, tamamlanmış büyük boyutlu kompozisyonların parçalara ayrılarak başka bir resim üzerine geometrik yerleştirmesiyle oluşmuş işlerden meydana gelmektedir ve sanatçıya göre asıl tamamlanma ikisinin birleşimiyle gerçekleşir. Bu sergide yer alan işler, daha önce izleyicilerle buluşmamış, büyük çalışmalara dayanan küçük işleri de içermektedir. Beyaz ve Siyah serilerinde öne çıkan bu tek parçalı küçük kompozisyonlar, içinde bulunulan dönemin ayrıntılarını hem kişisel hem toplumsal ölçekte farklı okumalara açmaktadır…

Setenay, bize hayatının bir dönemini gerek parçaları bütünleyerek, gerek bütünleri parçalayarak ifade ederken bu hikâyeye bizleri de davet ediyor; hayatımıza, o yoğun ve özel döneminin görsel ve ruhsal yansıması olan rengârenk, coşkulu sanatıyla dokunarak…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT