Şeyda Cesur - Kuş Dili

Şeyda Cesur - Kuş Dili

Tarihler: 23 Mayıs 2017 Salı ~ 10 Haziran 2017 Cumartesi

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 23, 2017 ~ Haz 10, 2017

Son dönem işlerinde yaşadığı duyguları doğrudan anlatmak yerine örtük bir dil kullanan Şeyda Cesur; iç dünya, hayaller, düşler, yalnızlık, yaşam ve ölüm temalarıyla, zıtlıkları içinde barındıran egzotik ve mitolojik anlatımı tercih ediyor. ‘Kuş Dili’ adını verdiği yeni serisi, popüler kültür figürlerinden yola çıkarak aşina olduğumuz imgeleri ele alıyor, gerçek dünyadaki anlamlarını silikleştirerek derine inmemizi istiyor.

“Çalışmalarımda gerçeği değil, gerçeğin insanda bıraktığı etkileri yansıtıyorum” diyen Cesur, “Kuş Dili”nin altıncı duyumuz olan algıya gönderme olduğunun altını çiziyor. Resimlerinde kullandığı figürlerden kuş; ruhu, hafifliği ve yükselişi temsil ederken, kanat ve tüyler adalet, doğruluk ve hakikati sembolize etmektedir. Sanatçı, “gerçek bana görünen değil, bende hissettirdiği şeylerdir” derken, diğer taraftan üslubunu zıtlıklardan oluşturarak “zıtlık yoksa hareket” yoktur diyor. Renk, ölçü, doku, biçim kontrastından yararlanarak, nokta ve çizgilerden oluşturduğu zengin renk skalası ile izleyiciyle kurmak istediği bağa “iletişim estetiği” adını veriyor.

“Kuş Dili” sanatçının 12. Kişisel sergisi. Sergi 23 Mayıs-10 Haziran 2017 tarihleri arasında MERKUR’de izlenebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT