Seyit Mehmet Buçukoğlu - Sözün İzi

Tarihler: 27 Nisan 2012 Cuma ~ 08 Mayıs 2012 Salı

Yer: Gallery Linart

Adres: Abdi İpekçi Cad. Gülen Apt. No:24, Daire 4, Nişantaşı İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 247 47 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 27, 2012 ~ May 8, 2012

Ulusal ve uluslararası sanat/tasarım yarışmalarında ödüller alan, İstanbul Rotary Kulübü Sanat Yarışması’nın “Sanat Büyük Ödülü” ve RH+ Art Magazin Dergisi’nin “Yılın Genç Ressamı” ödülü sahibi Seyit Mehmet Buçukoğlu, doğa, zaman faktörünü temel alan “ Sözün İzi“ 8 Mayıs 2012 tarihine kadar Gallery LiNART’ta sürüyor.

Eserlerini doğal malzemelerle yaratan Seyit Mehmet Buçukoğlu, “Sözün İzi”nde; yırtılmış, kendi içinde sembolik anlamlar taşıyan, plastik öğelere dönüştürdüğü yazıları ve mektupları soyutlarken, zaman unsurunu ve beraberinde getirdiği değişimi de gözler önüne seriyor.

Zamanın ortaya çıkardığı değişimle oksitlenen metal parçaları, çürüyen muz kabukları gibi malzemeleri, kendine özgü teknikleriyle harmanlayan sanatçı; eserlerini, soyut boyuta taşınan yazıların, kelimelerin, sözlerin bıraktığı izlerden meydana getiriyor. Seyit Mehmet Buçukoğlu kendine özgü tekniğiyle, eserlerinde ateşin gücüne de yer veriyor. Doğadaki her rengin zamanla soluklaşması ve aynı renge dönüşmesi gerçeğinden hareketle, yakarak da çalışmalar yapan sanatçının eserlerinde ağırlıklı olarak doğanın kahve tonları hakim.

Seyit Mehmet Buçukoğlu ‘na ait “Sözün İzi”, 8 Mayıs 2012 tarihine kadar Gallery LiNART’ta gezilebilir.

www.g-linart.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT