Şeyla Niyego `Yalnız Kalabalıklar`

Tarihler: 24 Şubat 2011 Perşembe ~ 11 Mart 2011 Cuma

Yer: Galeri Artist Çukurcuma

Adres: Ağa Külhanı Sok. 10/A Çukurcuma Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212.251 91 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 24, 2011 ~ Mar 11, 2011

Yalnız Kalabalıklar…

Bazen kendimizle baş başa kalıp, içimizde “kalabalıklar” barındırabilir, kendimize yetebiliriz. İçimize döndüğümüzde ise oradaki sonsuz renkleri, tükenmez gücü ve sınırsız enerjiyi keşfederiz. Aslında hiç de yalnız değilizdir. Sadece kendi zenginliğimizin yeni farkına varmışızdır.

Bazen de kalabalıklarda kendimizi yalnız hissederiz, onca kalabalığın içinde yapayalnız…
Yalnızlıkta “KALABALIK” olmak…
Kalabalıklarda “YALNIZ” olmak…

Özgeçmiş

1958 yılında İstanbul`da doğan Şeyla Niyego, eğitimini yurt dışında tamamladıktan sonra 1978 yılında Türkiye`ye döndü. Resme 1993 yılında Gökhan Anlağan ile başladı. Kendisiyle iki yıl çalıştıktan sonra, altı yıl Mahir Güven ile çalıştı. Son altı yıldır ise çalışmalarına Altan Çelem ile devam etmekte.

Sanatçı bu süre içinde birçok sergiye katıldı. Mahir Güven Atölyesi öğrencileri ile birlikte resimleri 1997`de Passion Sanat Evi`nde, 2006`da Ekav Sanat Galerisi`nde sergilendi. Ayrıca, üç atölye arkadaşı ile birlikte 2002’de Deniz Müzesi`nde, 2005’te Akademililer Sanat Evi`nde, 2007’de de Çukurcuma Galeri Artist`te sergilerini gerçekleştirdi.

Şeyla Niyego son olarak Mayıs 2009`da Bebek Lulu`s Café`de "Müzisyenler" konulu ilk kişisel sergisini açtı. Haziran 2009`da ise aynı yerde "Kadın ve Deniz" konulu sergisi bunu takip etti. Sanatçı çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmekte.

Şeyla Niyego `Yalnız Kalabalıklar`

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT