Sibel Sicimoğlu - Ayşegül Sergisi

Sibel Sicimoğlu - Ayşegül Sergisi

Tarihler: 07 Mart 2018 Çarşamba ~ 29 Mart 2018 Perşembe

Yer: Ayşe Takı Galerisi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 7, 2018 ~ Mar 29, 2018

Ayşegül- orjinal ismiyle Martine; bir dönemi, o dönemde var olan bir sosyal konumu, zamanının ideale en yakın masumiyet ve gerçeklik algısıyla ele alır, iki usta çizerin çizgileriyle neredeyse kusursuzdur.

Aradan geçen yarım asırda; insansoyu bilişsel, düşünsel, duygusal olarak değişir, dönüşür, farklılaşır. Hayal etmekte dahi zorlanacağı teknik imkânlarla donatır kendini. Ancak bu çılgın kalabalıkta kimi insan ruhunun derinlerinde bunca farklılaşmaya yabancı, yalnız, kırgın, zaman zaman öfkeli sevgiyi ve saygıyı deneyimlememiş bir çocuk barındırır.

Bu çocuk zamana, şartlara uyum sağlama şansını yakalamış, sevilmiş olanların aksine gerçekte o kişinin büyümesini baltalar, birey bilincine set çeker, sorumluluk taşımasını engeller, değerlerin ve erdemlerin hiçe sayılmasına neden olur.

Yapıtlar birey bilincinden uzak yetişkin çocukların, kendi çocuklarını maruz bıraktıkları davranışların sonuçlarına odaklanır.

Sanatçı yapıtlarında Kolaja gönderme ile kağıt da kullanırken kağıdı daha ziyade bir enstalasyon malzemesi olarak ele almış: kimi toplumsal katmanların benzemezliğiyle bağdaştırarak, yağlı boyanın ötesinde ikincil bir hacim kurgulamıştır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT