Sinan’ın Gözüne Takılanlar

Tarihler: 28 Nisan 2009 Salı ~ 09 Mayıs 2009 Cumartesi

Yer: Galeri Oda

Adres: Hüsrev Gerede Cad. Fırın Sok. No:2B Teşvikiye - İstanbul İstanbul

Telefon: 0(212) 259 2208

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2009 ~ May 9, 2009

Sinan Döler 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Saint-Michel Fransız Lisesi’nin ardından İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni 1982’de bitirdi; aynı yıl evlenerek eşi ile birlikte Amerika’ya gitti ve master eğitimi programını takip ettikten sonra Türkiye’ye döndü. Şimdilerde, sigortacılık ile uğraşan aile firmasını yönetmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sinan Döler, lise yıllarında başladığı fotoğraf serüveninde Gültekin Çizgen’den el almış; ilerleyen yıllarda “Muammer Yanmaz ve 40 Haramiler” ile pekiştirme çalışmaları yapmıştır. Uzun yıllar su sporları ile uğraşması, ilgi alanının kaçınılmaz olarak suyun altına yönelmesine neden oldu. Büyük bir tutku ile yıllarca daldı ve suyun altında “gözüne takılan” herşeyin fotoğraflarını çekti. Aynı şekilde suyun üstünde de “gözüne takılanları” ve doğanın özelliklerini kesitler halinde tespit etti.

Bu sergisinde bizlere, uzun yıllar sonunda elinde toplanan birikiminden yaptığı bir seçkiyi üç ayrı bölüm halinde sunan Sinan, bunları önce suyun altındaki taşlar, kayalar bitkiler, canlılar, olarak derlemiş; daha sonra suyun üstündeki canlıları, kuşları, doğayı bir araya getirmiş; en sonunda insan manzaraları ile farklı bir demet oluşturmuştur.

“Sinan’ın Gözüne Takılanlar” bu güne kadar 3 karma sergiye katılan Sinan Döler’ in ilk kişisel sergisidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT