Suh, Jeong Min - Sonsuza Dek - Eternally

Tarihler: 13 Şubat 2013 Çarşamba ~ 23 Mart 2013 Cumartesi

Yer: Gallery Linart

Adres: Abdi İpekçi Cad. Gülen Apt. No:24/4 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 247 47 29

Web: http://http://www.g-linart.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 13, 2013 ~ Mar 23, 2013

Suh, Jeong Min; eserlerini tarihi 1500-1600 yıl öncesine dayanan, “Dak” adı verilen dut ağacından elde edilen geleneksel Kore kâğıdı olan, “Hanji”yi kullanarak yaratıyor. Dak ağacının iç tabakasından alınan parçaların kesildikten sonra kaynatılıp ağartılmasıyla yapılan “Hanji” oldukça yumuşak bir dokuya sahip. “Hanji”den tahta sertliğinde küçük rulolar yaparak eserlerine hayat veren sanatçının kâğıttan tahtaya veya tersine yaptığı bu döngü, Min’'in eserlerini anlamanın anahtarı…

Koreli sanatçı, öznel gerçekliğin somut gerçeklik olabileceğini, kâğıt kümelerinden hareketle oluşturduğu metodolojiye ve mantığa dayalı kavramsal bir düzlemde gösteriyor. Suh, Jeong Min’in minik kâğıt rulolarını düz bir zemine yerleştirerek yarattığı eserleri bağıran, ses çıkaran, esen, çağlayan, serbestçe akan bir izlenim oluşturuyor. Min’in eserlerinde ortaya çıkan dokunun anlamı, rüzgar, toprak ve su dalgaları olurken aynı zamanda eserleri yeniden doğuş döngüsü olan reenkarnasyon, yin-yang, uzay ve arzu yokluğu gibi felsefi kavramları da temsil ediyor.

Min’in, hayal gücünün geniş dünyasında yakalanabilen şekiller ve düzlemler arasındaki karşıtlıklarla oluşturulan gerilim, her eserine ayrı bir canlılık katıyor. “Hanji” üzerinde yaptığı deneylerdeki gücünü; mekânsal boşluğun da vurguladığı şiirsellikten alan sanatçının işlerinin güzelliği, parlak ve neşeli renklerle ağır, yumuşak ama belirsiz tonlar arasındaki karşıtlıktan geliyor.

Gallery LiNART’ın Koreli sanatçı Suh, Jeong Min’in “Sonsuza Dek - Eternally” adlı sergisine ev sahipliği yapacağı sergi, 13 Şubat – 23 Mart 2013 tarihleri arasında sanatseverler tarafından görülebilir.

Suh, Jeong Min - Sonsuza Dek - Eternally

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT