Süleyman Erdal - Herkes ve Hiç Kimse İçin

Tarihler: 22 Ekim 2015 Perşembe ~ 21 Kasım 2015 Cumartesi

Yer: Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 Dogançay Müzesinin yanı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Web: http://http://www.akademililer.com

E Posta: beyogluakademililer@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 22, 2015 ~ Kas 21, 2015

Akademililer Sanat Merkezi 22 Ekim - 21 Kasım 2015 tarihleri arasında Süleyman Erdal'ın "Herkes ve Hiç Kimse İçin" isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide sanatçı yaşadığımız hayata dair izlerin oluşturduğu durumları ele alarak kendisiyle bir çeşit hesaplaşma içine giriyor. Büyük bir tutku ile ortaya çıkan resimlerin hayatın bir parçası olması ve aynı zamanda bu hayata karşı çıkması çelişkili gibi görünse de yeni bir bilincin oluşmasına neden olmaktadır.

Akıcı bir kurgu ile ortaya çıkan resimlerin esas belirleyicisi duygudur. Dramatik anlatımın ön plana çıktığı resimlerde kontrastlık ve ışığın bu etkiyi arttırdığını görürüz. Sağlam desen yapısıyla oluşan figürler, sonsuzluk hissi veren peyzajlar, renk kullanımı ve katmanlı yüzeylerin oluşturduğu etki resimlerde derinlik hissi yaratarak izleyiciyi etkilemektedir. Ayrıca yaratıcılık eylemi sırasında sanatçının boyadığı yüzeyleri tekrar boyaması, boyadığını kazıyıp silip tekrar boyaması ile oluşan katmanlı yüzeyler onun geçmişi ile bugünü arasında geçen zamanı sorgulamasının bir göstergesidir.

Karşılaşmalar ve yaşanmışlıklardan doğan ve farklı bir dille oluşan sergi 21 Kasım 2015’e kadar Pazar ve Pazartesi günü haricinde her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

Küratör: Denizhan Özer

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT