Taşınabilir Sanat ´Fraktal Çiçekler in Vitro´ ile Sanat Limanı´nda!

Tarihler: 05 Kasım 2010 Cuma ~ 05 Aralık 2010 Pazar

Yer: Çeşitli Mekanlar

Adres:

Sanat Limanı: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası, Antrepo No:5 Tophane / İstanbul

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü: Boğaziçi Üniversitesi Bebek / İstanbul İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 5, 2010 ~ Ara 5, 2010

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği ana projelerinden Taşınabilir Sanat kapsamında Fransız sanatçı Miguel Chelavier “Fraktal Çiçekler in Vitro” isimli yerleştirmesini 5 -15 Kasım tarihleri arasında Sanat Limanı’nda, 25 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde sergiliyor.

Fransız sanatçı Miguel Chevalier’nin Fractal Flowers in Vitro (Fraktal çiçekler in Vitro ) isimli çalışması, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği tarafından düzenlenen Taşınabilir Sanat etkinlikleri çerçevesinde yer alıyor. Sergide benzeri olmayan bir yazılım ile sonsuz sayıda ve farklı renk ve boyutlarda dev fraktal çiçekler yer alıyor. Sanal özerk tohumlar yaratan ve interaktif üreme ilkesine dayalı bu çalışmada çiçekler, rastlantısal şekilde oluşuyor, büyüyor, açılıyor ve ölüyor ve ziyaretçilerin geçişine tepki veriyorlar.

Dijital ve sanal sanatın öncülerinden kabul edilen ve dünya çapında tanınan Miguel Chevalier, plastik sanatlar diline uyarlamak için sadece bilgisayarın sunduğu yeni olanakları kullanıyor. Sanatçı çalışmalarında üretici, interaktif karma görüntünün sorunsallarını ele alıyor. Bu yaklaşımı ile uluslararası öncüler arasında yer alan Chevalier, yeni alanların kaşifi olarak çağdaş sanat çevrelerinin en dikkat çeken sanatçılarından biri olarak kendini kabul ettirdi. Sanatçının deneysel ve çokdisiplinli eseri sanat tarihinin kaynaklarından besleniyor ve doğa ve oyun, akımlar ve ağlar, sanal şehirler ve arabesk gibi temalar etrafında şekilleniyor.

Taşınabilir Sanat kapsamında İstanbul’da sergilenecek olan Fraktal Çiçekler in Vitro İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteği ve Fransız Kültür Merkezi’nin katkıları ile 05-15 Kasım 2010 tarihleri arasında Sanat Limanı’nda, 25 Kasım -5 Aralık tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde izlenebilir.

Taşınabilir Sanat
Proje 16/ Fraktal Çiçekler in Vitro
5 Kasım- 15 Kasım, 2010 / SANAT LİMANI
25 Kasım – 5 Aralık / Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü

Taşınabilir Sanat ´Fraktal Çiçekler in Vitro´ ile Sanat Limanı´nda!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT