Tekil Renkler

Tarihler: 21 Mart 2014 Cuma ~ 30 Nisan 2014 Çarşamba

Yer: İstanbul Art Space

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 21, 2014 ~ Nis 30, 2014

İstanbul Art Space’in ilk sergisi Derya Yücel küratörlüğündeki ‘’TEKİL RENKLER’’ kültür sanatın merkezi Pera’da konumlanan ve hem lokasyonu hem tasarımı ile misafirlerine eski Pera’yı yaşatan The Marmara Pera’da açılıyor. Proje bazlı işleyen çok yönlü bir yapı oluşturmayı hedefleyerek 2013 aralık ayında kurulan İstanbul Art Space, farklı alanlardaki sanatçıların birbirleriyle etkileşim halinde olmalarına imkân sağlamayı, sanatçılara ve sanat projelerine destek vermeyi, yeni bir platformda sunmayı amaçlıyor.

‘’TEKİL RENKLER’’ başlıklı sergide bir araya gelen sanatçılar; Ardan Özmenoğlu, Arzu Akgün, Kezban Arca Batıbeki, Murat Salcı, Turan Büyükkahraman ve Yusuf Aygeç, popüler imgeleri, gündelik yaşam ikonlarını, sıradan nesneleri ve toplumsal kalıpları ele alarak boşluk ve homojenliği yansıtmakta pop-art stratejilerini kullanıyorlar. Bu sergideki yapıtlarda da izlenen popüler grafik imgelemi, gerçeğin jest üzerinden temsil edildiği bir ufuk sağlıyor. Sanatçılar, herkesin aşina olduğunu ya da bildiğini başkalaştırmak yoluyla sanata aktarıyor. Ortak kültür deneyiminin nesne ve ikonları ya da tarihin/zamanın mevcut anından çekip çıkarılan ortak imgeler olarak bir iplik markası, nostaljik bir magazin, alışveriş anı, reklam/pop starını ya da sıradan bir duvar resmi neredeyse her biri bambaşka biçimde kendi ve diğerlerinden farklı olarak aşkın bir havaya bürünüyor. Tekil renkler ve formları üretimlerinde kullanan sanatçılar, bireysel yöntemlerini pop sanatına dair bir motivasyonla ortaya çıkarıyor.

Pop-art stratejilerinin kullanılarak kültürel-sanatsal ve toplumsal gündemlerin kesiştiği bu çok renkli sergi, 21 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında The Marmara Pera sergi salonunda görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT