Tema`s Karma Resim - Heykel - Seramik Sergisi

Tarihler: 20 Kasım 2008 Perşembe ~ 02 Aralık 2008 Salı

Yer: Bahariye Sanat Galerisi

Adres: Caferağa Mah. Kadife Sok. No:1/1 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 414 55 06

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 20, 2008 ~ Ara 2, 2008

“TEMA’S” RESİM, HEYKEL, SERAMİK SERGİSİ
20 KASIM - 2 ARALIK 2008

Sergiye Katılan Sanatçılar:
Başak Tiryaki Nakip, Billur Cankut Varlı, Damla Yeşiloğlu, Deniz Toraman, Dilek Aksakal, Emine Alışık, Evren Gül, Ezgi Er, Fatma Sevda Oktay, Feyzan Alasya, Filiz Tılhaslı, Hülya Sarı,Işık Tüzüner,İliya İvanov,Mahmut Öztürk, Melissa Mey, Mustafa Kemal Çetinel, Necla Yelkenkaya, Nilgün Tercan, Pınar Partanaz, Rasim Konyar, Serpil Akgün, Seyhan Demir, Şeyma Oktuğ, Tülay Geçer, Tülay Öktem, Ülkü Cılızoğlu, Zeynep N. Atasagun, Zeynep Güldoğdu

Tema’s Estetiği
Tarih boyunca insanoğlu bir tema’sla başlamıştır varoluş hikayesine. Bu tema’s onun evren içindeki ontolojik hikayesini oluşturduğu kadar, aynı zamanda mağara dönemiyle de başlayan bir sanatsal serüvenin de adıdır.
Tema’s, sanatçıyı vareden bir estetik oluş serüvenidir. Tema’s özgün anlatımın, ortaya çıkarılan sanatsal gerçekliğin ve kendine özgü dilin uç noktası, şiiri, gücü giderek insanı anlatmaya, yorumlamaya çalışan estetiktir.
Bu sergideki bütün eserler kendi tema’sları doğrultusunda, görsel dile yeni anlamlar, yeni oluşumlar ve serüvenler yükleyerek, en önemlisi bu süreçleri kendi hikayeleriyle kurgulayarak anlatmaya çalışıyorlar…

Bahariye Sanat Galerisi 20 Kasım- 2 Aralık 2008 tarihleri arasında "TEMA`S"konseptli sergiye ev sahipliği yapıyor.Sergiye resim, heykel ve seramik eserleriyle katılan 29 sanatçı kendi özgün sanatçı kimlikleriyle "Tema`s" konseptini işlemeleri sonucunda bu sergi doğdu.
e-mail:info@bahariyesanat.com
Galeri, Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11.30-18.00 saatleri arasında açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT