Timur Kerim İncedayı ve İrem İncedayı - Batı’nın İzdüşümleri: İstanbul

Timur Kerim İncedayı ve İrem İncedayı - Batı’nın İzdüşümleri: İstanbul

Tarihler: 14 Eylül 2017 Perşembe ~ 13 Ekim 2017 Cuma

Yer: Ekavart Gallery

Adres: Askerocağı cad. Ritz Carlton Otel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 81 31

Faks: 0212 252 81 31

Web: http://www.ekavartgallery.com

E Posta: info@ekavartgallery.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 14, 2017 ~ Eki 13, 2017

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, 15. İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak, “Metropolismo” akımının Türk öncüsü, dünyaca ünlü ressamlarımızdan Timur Kerim İncedayı ve kızı İrem İncedayı’nın “Batı’nın İzdüşümleri: İstanbul” başlıklı ortak sergisine 14 Eylül – 13 Ekim tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapıyor.

Aynı atölyeden ve aileden, farklı kuşaktan ve disiplinden gelen iki sanatçının, kendilerine özgü dil ve tekniklerle oluşturdukları son dönem yapıtlarıyla gerçekleştirdikleri “Batı’nın İzdüşümleri: İstanbul” sergisi Doğu ile Batı arasında, büyük bir geçmişin çok daha büyük bir gelecekle karşı karşıya geldiği bir köprü olan şehrin görkemine saygı duruşudur.

Doğu ile Batı’yı efsanevi ideal bir güzellikle harmanlayan bu sergiyle, 50 yılı aşkın süredir İtalya’da yaşayan Timur Kerim İncedayı, Osmanlı İmparatorluğu’nun içine işleyen sanat ve kültürle Bizans’ı, Konstantinopolis’i, İstanbul’u Boğaz’ın buğulu ihtişamında anlatıyor.

İrem İncedayı’nın büyük tuvallerinde ise majolikalar (İtalyan çinileri), Padişahların cami ve saraylarının izdüşümlerini günümüz İstanbul’unu yansıtan ışık oyunları ve kontrastlarla gözler önüne seriyor.

Sanatçıların yapıtlarında, referans noktalarının kültürel yoğunluğu, büyülü bir nefes gibi birbirinin içinde erirken, sihirli ayna oyunundaki gibi görüntüler sonsuz şekilde yansıyor: Bu, ışığın ve güzelliğin metropolü İstanbul şehrinin temsilidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT