Toprak Bek - Kayıp Çocuk Cinayetleri

Toprak Bek - Kayıp Çocuk Cinayetleri

Tarihler: 10 Mayıs 2018 Perşembe ~ 10 Haziran 2018 Pazar

Yer: Galeri Bu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 10, 2018 ~ Haz 10, 2018

Galeri Bu 10 Mayıs - 10 Haziran tarihleri arasında Toprak Bek'in "Kayıp Çocuk Cinayetleri" isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Tehlike, insanın zaman içinde yaşadığı sürecin kendisidir. Aslında zaman algısı, geçmiş ve gelecek düşünceleriyle insanın benliğini kemiren ve bitiren bir kurtçukdan ibarettir. Varlığımız varlığını ancak an içinde gerçekleştirebildiğinde bir anlam ifade edebilir. Bu anlam ise derin bir mâna taşımak zorunda da değildir. O sadece vardır ve hissedilir. İstediğimiz kadar politik veya dinsel yaklaşımlarla insani barışın olasılığından bahsedelim; sonuç yıkım olacaktır, kaos olacaktır. Nedenli ya da nedensiz bir topluluğa bağlı hiç bir kişilik asla kendi barışcıl dünyasında yaşayamaz.

Barış toplumsal bütünleşmede değil aksine bireysel dönüşümde saklıdır. Çünkü toplumu oluşturan bireydir ve kişi kendi iç huzurunu yakalayamadığı sürece hem kendi gerçekliğinden hem de hayali olan barış kavramından uzaklaşacaktır. Her yetişkin bilinmeyenden korkan bir çocuktur ve her çocuk zamana karşı korkuyla büyümüş yetişkinlerin kurbanıdır. İster felsefi ister bilimsel olsun, öğretiler üzerine doğmuş tüm düşüncelerden uzak durup kendi gerçekliğimizle ilgilenmediğimiz sürece karmaşa, terör ve savaş kaçınılmaz olacaktır. Ve bu savaşta kaybeden sadece fiziksel anlamda ki çocuklar değil ruhen olgunlaşmamış biz çocuk yetişkinler de kendi ellerimizle hazırladığımız cinayetin kurbanları olacağız.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT