Tuğrul Selçuk - Hikayesiz Heykeller

Tarihler: 09 Mayıs 2013 Perşembe ~ 09 Haziran 2013 Pazar

Yer: Arte İstanbul Sanat Galerisi

Adres: Kumbaracı Yokuşu Tercüman Çıkmazı No:16/1 34433 Beyoglu İstanbul

Telefon: 0212 292 80 45

Faks: 0212 292 80 46

Web: http://http://www.arteistanbul.com

E Posta: info@arteistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 9, 2013 ~ Haz 9, 2013
p>Sanatçı Tuğrul Selçuk'un "Hikayesiz Heykeller" isimli solo sergisi 9 Mayıs - 9 Haziran 2013 tarihleri arasında Arte İstanbul'da sanat severlerle bulusacak.

Yasam alanlarının gittikce daraldığı, dönüsüm ve açılım adı altında hak ve özgürlüklerin sorgulandığı, sanatın ve sanatçının varlığının tartısıldığı bir süreçte, heykel yapmanın dayanılma ağırlığı içinde, Tuğrul Selçuk ürettiği heykelleri izleyiciye sunuyor.

Buna bir de evrensel ve ortak bir "sanat tanımının" yapılamaz olduğu günümüzde; sanatın dilinin çesitliliği karsısında bir dil yaratmanın zorluğu ve karmasasını da eklersek durumun ciddiyeti daha iyi anlasılır hale geliyor.

Selçuk, son yıllarda açılan sergilerde gördüğü; üretilen islerin biçim ve içerikleri arasındaki çeliskinin bosluklarını doldurmak için, anlasılmaz cümlelerle sığ ve zorlama yorumlar okuduğumuz "sergi yazılarının" yapay, sahicilik ve samimiyetten uzak yorumların karsısında Arte İstanbul'da gerçeklesecek sergisine "Hikayesiz Heykeller" adını veriyor.

Sanatçı hem geleneksel hem de iç dünyasındaki hikayelerini güncel ve çağdas sanatın dayatmalarına ve küratoryal taleplere, trend renk ve biçimlere mecbur kalmadan içinden geldiği gibi ürettiğine dikkat çekiyor.

Sanatçı Tuğrul Selçuk'un ve geleneksel malzemenin ortak enerjisiyle ortaya çıkan estetik ve sahip olma duygusu yaratan "Hikayesiz Heykeller" ini sanat severlerle aynı duygu ve düzleminde Arte İstanbul Sanat Galerisinde paylasmak istiyor...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT