Tülin Ötker Kişisel Sergisi

Tülin Ötker Kişisel Sergisi

Tarihler: 16 Mart 2016 Çarşamba ~ 22 Mart 2016 Salı

Yer: Galeri Bohem

Adres: Valikonağı Cad. Polat Apt. No 99 D. 3 K. 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 999 44 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 16, 2016 ~ Mar 22, 2016

Batı şehri insanlarının, devrim hikayelerini anlatırken Dickens, "Umut baharıydı, umutsuzluk kışıydı..." tanımlamasını kullanmıştı. Tülin Ötker'in biçim ve rengin ötesine geçen son dönem resimlerinin bir kısmı, Dickens'ın bu paradoksal gibi görünen hikayesini anımsatıyor. Zira bugün, o batı şehirlerine gidebilmek için denizde ve karada ölülerini bırakarak ilerlemeye çalışan göçmenlerle hepimiz temas halindeyiz. Tülin Ötker soyutlamalarında, bu trajik durumun yanı sıra dünyada her gün, farklı coğrafyalarda deneyimlenen umut ve umutsuzluğu sosyal açmazlar ve ikili ilişkilerden yola çıkarak işliyor. Resimlerinde, yaşamın her hali o kadar iç içe ki keder ve sevinç aniden yer değiştirebiliyor.

Son iki yıldır Bodrum'daki atölyesinde çalışmalarını sürdüren Ötker, resimlerinde bilinçaltı imgelerini de kullanıyor. Bu imgeler, tıpkı çok zor tanınan tekneleri gibi, zaman zaman görünüp zaman zaman kayboluyor.

Ötker'in son dönem resimlerinin yer aldığı sergi, 12 Mart Cumartesi günü Bohem Galeri'de açıldı.

Sergi 22 Mart tarihine kadar, pazar günleri hariç, her gün 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Tülin Ötker, 1973-79 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Resim Bölümü’nde Bedri Rahmi Eyüboğlu, Neşet Günal, Mehmet Güleryüz atölyelerinde eğitim gördü. Öğretmenlik yaptığı süre içinde resim çalışmalarına hiç ara vermedi. Karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtı. Galeri Bohem’deki sergi, sanatçının 5. Kişisel sergisidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT