Türkiye’nin Yeni Sanat Buluşması Base Bu Yıl Galata Rum Okulu’nda!

Türkiye’nin Yeni Sanat Buluşması Base Bu Yıl Galata Rum Okulu’nda!

Tarihler: 20 Aralık 2018 Perşembe ~ 23 Aralık 2018 Pazar

Yer: Galata Rum Okulu

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemeraltı Cd. No:49 Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2018 ~ Ara 23, 2018

Zorlu Holding ve Zorlu PSM işbirliğindeki disiplinlerarası yeni medya platformu Digilogue, eş sponsorluğunu üstlendiği BASE ile Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını desteklemeyi sürdürüyor. 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında, 20 farklı şehirdeki 30 üniversiteden 94 yeni nesil sanatçının 105 yapıtı, Galata Rum Okulu’nda sanatseverlerle buluşuyor. Digilogue Future Tellers’18 kapsamında yürütülen BASE Camp’de “Arda Yalkın ile Dijital Görüntü Üretimi” atölyesine katılan 5 yeni nesil sanatçının işi de BASE’de sergileniyor.

“Karışık Gerçeklikler, Kentselleşme, Mimarı ve Yaşadığımız Gerçeklik Alanı Olarak: EV”
başlığında yer alacak sergide; 5 sanatçının 4 işi sergileniyor. Eserlerde; yer işgal etmenin fiziki gerçeklik ötesinde kurgulanan hikaye örgüsü, dijital araçlar kullanarak tasvir ediliyor.

Digilogue, aynı zamanda sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan BASE Talks konferans programında, bir oturumu da sahipleniyor.

Digilogue eş sponsorluğundaki yeni nesil sanatçı platformu BASE, bu yıl Derya Yücel küratörlüğünde resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarımı gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlara ev sahipliği yapıyor. 20-23 Aralık tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek BASE, 94 farklı sanatçıdan 105 eseri sanatseverlere sunuyor.

Karışık Gerçeklikler, Kentselleşme, Mimarı ve Yaşadığımız Gerçeklik Alanı Olarak: EV
Digilogue, “Açık Kaynak” hareketini odağına alan Future Tellers’18 kapsamında BASE ile beraber yürüttüğü atölye programına katılan 7 sanatçının ürettikleri arasından seçilen 4 eseri Galata Rum Okulu’nda sergiliyor. Kişisel/tensel (ev), paylaşılan (kamusal, kentsel) ve tefsir edilmiş (yeni gerçeklik kurguları, akli platformlar) alanları dijital araçlar üzerinden inceleyen Selmin Çalışkan, Erdem Marangoz, Kübra Gürleşen, Beste Kopuz ve Hamza Kırbaş’ın yapıtları 20-23 Aralık tarihleri arasında Digilogue’un BASE içindeki alanında sanatseverlerle buluşuyor. Atölye sonucunda ortaya çıkan dört eserde; mecranın eğilimi ve mizacı sorgulanırken dijital platformlar sayesinde mekanların eleştirel sanat alanına dönüşümü de gözlemlenebiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT