Üçleme: Resim, Heykel, Seramik

Tarihler: 06 Temmuz 2010 Salı ~ 27 Temmuz 2010 Salı

Yer: Moda Deniz Kulübü

Adres: Moda Cad. Ferit Tek Sok. No:1 81300 Moda Kadıköy İstanbul İstanbul

Telefon: 0216 346 90 72 (4 hat)

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 6, 2010 ~ Tem 27, 2010

Üçleme: Resim, Heykel, Seramik

Moda Deniz Kulübü 6-27 Temmuz tarihleri arasında ‘Üçleme’ isimli ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Seramik sanatçısı Şara Yazıcı, ressam İnci Öktem ve heykeltıraş Ahmet Yazıcı üç güzel sanatı izleyicilerle buluşturuyor.

‘Üçleme’ hem üç sanat dalının bir araya getirilmesinden dolayı hem de Şara-Ahmet Yazıcı kardeşler ve Ahmet Yazıcı’nın ressam eşi İnci Öktem’in buluşmasından kaynaklanıyor.

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Bölümü Seramik Atölyesinden, Pröfesör Sadi Diren’in öğrencisi olarak 1968 yılında mezun olan Şara Yazıcı’nın sergide kırk yılı aşkın sanat yaşamındaki eserlerinden bir seçki yer alıyor. ‘El Değmemiş Doğa’ ismini verdiği çalışmalarında büyük panoların yanı sıra objeler de dikkat çekiyor.

1971 yılında Devlet Güzel Sanatlar akademisi ‘Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi’nden mezun olan İnci Öktem bu sergide ‘viski’ ve ‘deniz’ resimleriyle yer alıyor. Viski resimlerinde sanatçı renk ve formlarla öyküler (viski hikayeleri) anlatıyor. Ancak bunların anlaşılmasını değerlendirilmesini izleyicinin fantezisine ve hayal dünyasına bırakıyor. Tabiat konulu resimlerinde ise sanatçı gözlemlediği doğayı renk ve ışık dengesi kurarak tualine yansıtıyor. Denizleri ruh haline bağlı olarak kimi zaman çoşkulu ve dalgalı, kimi zamansa sakin ve dingin.

Asıl mesleği metalurji mühendisliği olan Ahmet Yazıcı ise, sanat çalışmalarına hayatının geç bir evresinde başladı. Ağactan heykel yapmayı seçmesindeki en büyük etken, yontuya renk dünyasının sonsuz güzelliğini de katabilmek olduğunu söylüyor. Heykellerini ‘duvar panoları’ ve ‘iç mekan masa üstü’ heykelleri olarak iki ana grupta tasarlıyor ve yontuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT