Uğur Güler - Hiçlik Üzerine

Tarihler: 06 Mayıs 2015 Çarşamba ~ 30 Mayıs 2015 Cumartesi

Yer: Summart Sanat Merkezi

Adres: Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No:3, Summa Plaza Seyrantepe Şişli İstanbul

Telefon: 0212 278 71 00

Web: http://http://www.summart.org/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2015 ~ May 30, 2015

Summart Sanat Merkezi bir üst katında düzenlenen yeni sergi salonundaki ilk sergisini Uğur Güler’in 2010-2015 dönemi resimlerinden oluşan seçki ile yapıyor. “Hiçlik Üzerine” başlığını taşıyan sergi 6 Mayıs-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Summart’ta görülebilir.

İnsan bedeninin ölümle yaşadığı değişimi figürleri deforme ederek yansıttığı bir dizi resmin ardından, 2010 sonrası resimlerinde sanatçı, deformasyon yerine foto-gerçekçi bir yaklaşımla önceden stüdyo ortamında kurgulanmış resimler üretirken felsefik anlamda ölüm ve şiddeti izleyiciye kurgusal olarak sunuyor.

“Başlangıç noktamı insanın ölümlü doğası olarak görüyorum. Bunu fark edip tasarladığımız, durup düşünmemize engel olacak, hızla ilerleyen bir yaşam biçimi içerisindeyiz. Bu çıkmaz içinde düştüğümüz sıkıntıları dolaylı bir anlatımla görselleştirmeye çalışıyorum. Bu durumla ilgili aklımda yer eden, özetlenmesi zor düşünceler bulunuyor. En sonunda hiçbir şey o kadar derin ya da doğru değildir. Bu yüzden, konu üzerindeki düşüncelerimi, serbest çağrışımlarla, bir beden, bir karakter haline getirip görünür kılmaya, kafa karıştırmadan algılanabilir bir biçimde sunmaya çalışıyorum.”

Uğur Güler - Hiçlik Üzerine

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT