Uluslararası Mimarı Yayınlar Sergisi ‘Archizines’, İstanbul’da!

Tarihler: 05 Kasım 2013 Salı ~ 22 Kasım 2013 Cuma

Yer: It’s Open

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 5, 2013 ~ Kas 22, 2013

Şehrin mimari odaklı yeni etkinlik ve sergi alanı It’s Open, 20 farklı şehirden toplam 100 mimarlık dergisini ağırlayacak.

Mimarlıkla ilgili dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan yeni fanzinleri, gazeteleri ve dergileri bir araya getirerek, mevcut mimarlık basınına alternatif sunan ve küratörlüğünü Elias Redstone’ nun üstlendiği “Archizines”, 4-22 Kasım tarihleri arasında ilk defa İstanbul’da olacak. JOTUN’un sponsorluğunda, It’s Istanbul tarafından İstanbul’a getirilen gezici sergi, It’s Open’da ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında Avrupa, Amerika başta olmak üzere Çin, Tanzanya, Şili gibi dünyanın 20 farklı ülkesinden 100 özel yayın sergilenecek. It’s Open’ın ilk uluslararası projesi olma özelliğini de taşıyan proje kapsamında, sergide yer alan dergilerin editörlerinin katılımlarıyla atölye çalışmaları ve konuşmalar da gerçekleştirilecek.

Archizines bağımsız ve alternatif yayıncılığı; bir mimari yorum, eleştiri ve araştırma alanı olarak görür; fotoğraf, illüstrasyon ve tasarım alanlarına yeni bir bakış önerisinde bulunur ve bu özgün içeriğiyle yayıncılığı yaratıcı bir platform olarak destekler.

2000’lerden bu yana içerik ve biçimde çeşitlenerek en iyi basımları içeren, giderek genişleyen arşivi ile Archizines büyümeye devam ediyor. Archizines bir ilk olarak, bu uluslararası yayınları mimarlar, tasarımcılar, eleştirmenler, fotoğrafçılar ve içinde yaşadığımız mekân ve binaları tartışmakla ilgilenen herkes için önemli bir kaynak olarak bir araya getiriyor.

Sergide yer alan yayınlar, biçim ve içerik itibarı ile farklılık gösterse de, kullandığımız mimari alanları basılı olarak belgeleme ve tartışma konusunda ortak bir paydada birleşiyor. Bu yayınlar mimari söyleme, genelde radikal ve önemli katkılarda bulunurken, dijital çağda basılı malzemeye karşı hâlâ var olan artık duyguların kanıtı olma niteliğini de taşıyorlar.

Bağımsız küratör, editör, ve danışman Elias Redstone; Archizines’ın kurucusu ve küratörü olmakla birlikte, London Architecture Diary’ nin şef editörülüğünü ve New York Times T Magazine’in Design Blog’unda köşe yazarlığını sürdürmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT