Ümmühan Yörük - İçerideki Manzara

Ümmühan Yörük - İçerideki Manzara

Tarihler: 04 Haziran 2022 Cumartesi ~ 17 Temmuz 2022 Pazar

Yer: Evliyagil Dolapdere Artoda

Adres: Serdar Ömer Paşa Caddesi No: 11 Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 4, 2022 ~ Tem 17, 2022

Evliyagil Dolapdere, Ümmühan Yörük’ün İstanbul’da gerçekleşecek olan İçerideki Manzara isimli üçüncü kişisel sergisini 04.06.-17.07.2022 tarihleri arasında ağırlıyor. Sergi, Ümmühan Yörük’ün son yıllarda kumaş, elyaf gibi malzemeler kullanarak dikiş ve boyama teknikleriyle ürettiği üç boyutlu yapıtlar, heykeller ve yerleştirmelerin odağında bir araya getiren sergi, sanatçının kendi hafızasına açtığı deliklerden görülen manzaraları izleyicinin deneyimine sunuyor.

İçerideki Manzara, 04.06.-17.07.2022 tarihleri arasında Perşembeden Pazara 11.00-17.00 saatleri arasında Evliyagil Dolapdere’de ziyaret edilebilir.

“Ümmühan Yörük’ün kendi zihninde çileli uğraşlar sonucunda açtığı derin kuyular, sanatçının zihin katmanları arasında kurulan yeni bağlantılar ile eskiyi; sanatçının dünü ile bugününü buluşturarak suların yükselmesini sağlarken hesapsız bir deprem etkisi yaratmaktadır. Geçmiş ile bugünün buluşması, nostalji ve özlem hislerinden çok serinkanlı bir bakışma yaratır. Ölmüş bir çocuğun odasını hergün toplamaya devam etmek istikrarlı bir eylemdir; geçmişi geri getirme çabası içermez. Öznesi olmayan bir cümleyi tekrar telaffuz edebilmenin mümkün olması; bu gönül rahatlığı, bize hikayeyi yeniden, en başından anlatabilme imkanı sağlamaz mı? Bu sayede çocuk zihnimizle kaydettiğimiz tuhaf gerçekliği, aslında artık olmayan varlıkların peşimiz sıra dizilen hayaletleriyle beraber baktığımız bu manzarayı tekrar ve tekrar kendimiz baştan yaratırız.

Zulüm yerine bakış, ihlal yerine akıl, suç yerine af koyarsak oyunun kuralları tamamen değişmez miydi?”*

*”Can Akgümüş, Olmayan Varlıklar, İçerideki Manzara” sergi metninden alıntıdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT