Vatikan Sistina Şapeli

Tarihler: 24 Ocak 2021 Pazar ~ 24 Ocak 2021 Pazar 24 Ocak 2021 14:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 105.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 24, 2021 ~ Oca 24, 2021
"Sanat tarihinin mitolojiden tek tanrılı dinlere farklı semboller ve kutsal kişilerle dekore edilmiş yapıtı her yıl milyonlarca sanatsever tarafından ziyaret ediliyor. Merak ediyorsanız, buyurun başlıyoruz.

İtalya’nın Roma kentinde bulunan Vatikan şehri yüzyıllardır Katolik cemaatinin dünya üzerindeki merkezidir. Bu merkezin en tanınan ve aynı zamanda merak edilen bölümleri Papalık sarayları, St. Pierre katedrali, Vatikan kütüphaneleri, Vatikan bahçeleri ve Vatikan müzeleridir. On yıllardır farklı kitap, film ve medya yayınına konu olmuşlar, haklarında gerçeklerden çok sırlar ve gizemlerden bahsedilmiştir. Elbette buna yön veren Papalık tarihinin seyrindeki olaylardır. Fakat tüm gizemleri, sırları, katliamları, hainlikleri bir kenara bırakırsak ki içlerinde fazlasıyla spekülasyon da barındırmaktadırlar, aslında Vatikan şehri ve çevresindeki ögelerin mimari, mühendislik, resim, heykel, dinler tarihi açısından önemli bir ihtişama sahip olduğunu fark ederiz. Ve bu ihtişamın göz bebeği tartışmasız İtalyan Rönesansının aşılması mümkün olmayan sanatçısı Michelangelo’nun eseri Sistina şapelidir. Sistina şapeli denince hayal edilmesi gereken süpürgeliklerinden başlayarak kubbesinin en yüksek noktasına kadar her santimetre karesini fresklerin kapladığı bir küçük kilise olmalıdır."

24 Ocak Tarihli Konuşmacı: Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA
06 Şubat Tarihli Konuşmacı: Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

Bu sanal müze gezisine neden katılmalısın?
Rönesansa dair düşünce yapısını, sanat anlayışını, Michelangelo’yu, Sistina’nın fresklerinde bulunan mitolojik ve dini sembolleri, hikayeleri öğrenmeyi arzu ediyorsanız katılmalısınız.  

Bu sanal müze gezisinde neler öğreneceksin?
Vatikan Tarihi
Papalığın kısa tarihçesi
Papalık ve sanatla bağlantısı
Michelangelo’nun yaşamı ve sanat anlayışı
Rönesanas Sanatı’nın büyük ustaları Pietro Perugino, Sandro Boticelli, Domenico Ghirlandaio, Cosimo Roselli, Heindrick Van der Broeck ve Luca Signorell’in yaşam öyküleri ile şapeldeki eserleri hakkına bilgilendirme

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Gezilerimiz Hakkında Genel Bilgilendirme
Bu SANAL MÜZE GEZİSİ bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
Sanal Müze Gezileri profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
Sanal gezi sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
Sanal Müze gezisi 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
Sanal Müze gezimizde katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
Sanal Müze Gezisine katılmak için online olarak ya da misafir danışmanından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.

Sanal Gezi Programı
Vatikan kısa tarihçe, anlamı ve önemi
Vatikan Müzesi
Sistina Şapeli tarihçesi
Sistina Şapeli mimarisi
Papa 4.Sixtus
Sistina Şapeli’nde çalışan resamlar
PİETRO PERUGINO (RAFAEL’İN USTASI)
SANDRO BOTICELLI
DOMENICO GHIRLANDAIO
COSIMO ROSELLI
LUCA SIGNORELI
MICHELANGELO
Taş süslemeler
4.Sixtus freskoları
Freskolar 
Musa’nın Mısır’a Yolculuğu: Pietro Perugino
İsa’nın Vaftiz Töreni: Pietro Perugino
Musa’nın Uğraşları: Sandro Boticelli
İsa’nın Günaha Meyli: Sandro Boticelli
Kızıldeniz’in Geçilmesi: Domenico Ghirlandaio
Havarilere Çağrı: Domenico Ghirlandaio
Sina Dağı’ndan İniş: Cosimo Roselli
Dağ’da Vaaz: Cosimo Roselli
Asilerin Cezalandırılması: Sandro Boticelli
Anahtarların Teslimi: Perugino
Ahit ve Musa’nın Ölümü: Luca Signorelli
Son akşam Yemeği: Cosimo Roselli
İsa’nın Dirilişi: Signorelli (Mateo de Leccia)
Musa’nın bedeni üzerinde tartışma: Ghirlanaio (Heinrick Van der Broeck)
Michelangelo: Altar-Son Yargılama 
Michelangelo: Tavan freskoları

REHBER
Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA

Üsküp [Makedonya) 'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü' nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi' nde devam etti. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde profesyonel turist rehberidir. 1997 yılında Antonina Turizm. 2008 de IstanbulWalks ve 2017 yılında da Tehran Daily Tours olmak üzere turizm faaliyetlerinde bulunan üç ayrı seyahat acentesini kurmuş ve halen bu şirketlerin Genel Müdürlüklerini yapmaktadır. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasını korumak için 2002 yılında kurulan Şehristanbul Derneği'ninkurucu başkanıdır. TÜRSAB Boğaz BYK [2003-2005] üyeliği yapmıştır. ll.. ve 15. Galata Şenliği'nin ve 1. Uluslararası Galata Festivali "Galata Fest" in direktörlüğünü yapmıştır. İstanbul Balık Festivali'nin festival direktörüdür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu [2003-2004] üyeliği yapmıştır. Turizme yeni bakış açıları getiren Nostaljik Dolmuş. Hazine Avı. Kutu Avı gibi projeleri hayata geçirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi. İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Rehberler Odası. Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Rumeli Yöneticiler ve İşadamları Derneği [RUYİAD]. Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.' 'Bursa Yeni Kaplıca - Bursa'da Yeni Kaplıca Hamamı" başlıklı bilimsel bir kitabı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 128 ülkeye seyahat etmiş ve 90 ülkede yerel rehber olmaksızın rehberlik yapabilmektedir.Cumhuriyet, Söz, Radikal Seyahat, Hürriyet Seyahat gibi Türkiye'nin en prestijli gazete ve dergilerinde çeşitli makaleleri bulunmaktadır. IZ TV'de [Digiturk] 17 seyahat belgeseli hazırladı ve sundu. İstanbul'da günlük Nova Makedonija ve Birlik Makedonya gazetelerine muhabirlik yaptı. Sibel Tuna ile evli ve Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuk babasıdır.

REHBER
Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı.
1989 -1996 yılları arasında Net Holding bünyesindeki Net Turizm A.Ş.’de dış pazarlama departımanında İtalya sorumlusu olarak çalıştı.
1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Sertifika Programını tamamlayarak Profesyonel Turist Rehberi Kokartı aldı.
1996 – 2000 yılları arasında Roma’da Vatikan Devleti tarafından düzenlenen;’’ Dinler Tarihi’’, ’’İkonografi’’, “Felsefe’’, “Mitoloji’’ ve ’’Anadolu’daki İlk Hıristiyan Toplulukları’’ konularında sertifika programlarına katıldı.
1996 – 2001 yılları arasında kurduğu Seyahat Acentesi ile incoming-outgoing turlar düzenledi. 
1996 yılından bu yana Profesyonel Turist Rehberliğine devam etmektedir. Türkiye ve İtalya başta olmak üzere İspanya, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Balkanlar, Baltık Ülkeleri, Finlandiya, Arjantin, Patagonya ve İngiltere’de Türk gruplarıyla medeniyetler tarihinin izlerini sürmektedir.
2001 – 2005 yılları arasında İzmir İtalyan Ticaret Odasında tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. 
2017 yılında Doğu-Batı Yayınevi tarafından, İtalyancadan Türkçeye çevirdiği Francesco Petrarca'nın Secretum Meum ve Niccolo Machiavelli'nin Prens kitapları yayınlandı.
2021 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak Pietro Greco'nun Pi Sayısının Tarihi ve Dante Alighieri'nin Ziyafet kitapları basıma hazırlanmaktadır.  
2005 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk işadamlarına İtalya’da katıldıkları fuarlarda ve iş gezilerinde eşlik etmekte, İtalyan firmaları ile ticari ilişkilerini planlama ve koordinasyonu alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Timur Guda evli ve bir çocuk babasıdır. 


- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT