VitrA ile Mimari Keşif: LONDRA

Tarihler: 13 Ekim 2009 Salı ~ 15 Kasım 2009 Pazar

Yer: santralistanbul

Adres: Kazım Karabekir Caddesi No.1 Eyüp-İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 311 73 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 13, 2009 ~ Kas 15, 2009
Mimarların gözünden dünya metropolleri: “VitrA ile Mimari Keşif: LONDRA” sergisi, santralistanbul’da...

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin mimari tasarım yüksek lisans programı Bilgi-Mimarlık tarafından santralistanbul’da düzenlenen “VitrA ile Mimari Keşif: LONDRA / Metropol ve Mimarlık” başlıklı sergi, 13 Ekim 2009 Salı günü açılacak. “Mülkiyet”, “Altyapı”, “Kurumlar” ve “Şahsiyetler” olmak üzere dört ana başlıkta ele alınan sergi kapsamında İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan kitap, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları arasında satışa sunulacak. Serginin açılışı öncesinde düzenlenecek “Metropol ve Mimarlık” konulu panelde, VitrA’nın dünyaca ünlü tasarımcısı Ross Lovegrove da yer alacak.

Prof. Dr. İhsan Bilgin’in küratörlüğünü üstlendiği serginin açılış günü saat 17:30’da, santralistanbul’da, ünlü tasarımcı Ross Lovegrove’un açılış konuşmasından sonra, İhsan Bilgin, Murat Güvenç, Nevzat Sayın, Tansel Korkmaz ve Can Çinici’nin katılımıyla bir panel gerçekleştirilecek. VitrA için, dünya çapında tasarım ödülleri alan koleksiyonlar tasarlayan Lovegrove, konuşmasında, dünyanın ilk metropolü Londra’nın yaşamına ve çalışmalarına etkisini anlatacak. Panelde söz alan konuşmacılar ise bir dünya metropolü olarak Londra’nın kent mimarisi konusundaki görüş ve izlenimlerini dile getirecek.

15 Kasım’a kadar izlenebilecek sergi; Bilgi-Mimarlık atölye yöneticileri Nevzat Sayın, Han Tümertekin, Murat Tabanlıoğlu, Can Çinici, Mehmet Kütükçüoğlu; akademisyenler Prof. Dr. İhsan Bilgin, Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, Doç. Dr. Tansel Korkmaz ve 26 yüksek lisans öğrencisinin, VitrA’nın desteğiyle Londra’ya yaptığı keşif gezisi sırasında, Mimar ve Fotoğraf Sanatçısı Cemal Emden’in objektifine takılan görüntülerden oluşacak.

VitrA’nın, geleceğin mimarlarının eğitimine katkıda bulunmak, çağdaş bilgilerle donatılmalarına zemin hazırlamak amacıyla destek verdiği mimari keşif gezileri, Bilgi-Mimarlık’ın zorunlu derslerinden “Dünya Kentleri” kapsamında gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, 2006 yılında Avrupa modernleşmesinin öncülerinden Viyana’yı, 2007’de dünyanın en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Chicago’yu mimari açıdan keşfetme olanağını buldu. VitrA ile Mimari Keşif, 2008’de Londra, 2009’da ise Amsterdam’la devam etti. Geziler, ilk kez geçtiğimiz yıl açılan “Viyana-Chicago” sergisi aracılığıyla izleyicilerle buluştu.

Pazartesi hariç her gün, 10:00 - 20:00 saatleri arasında

VitrA ile Mimari Keşif: LONDRA

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT