Volkan Aslan İstikrarsız Tekrar

Tarihler: 10 Eylül 2011 Cumartesi ~ 10 Ekim 2011 Pazartesi

Yer: Pi Artworks Tophane

Adres: Boğazkesen Cad. No:76 Tophane Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 293 71 03

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 10, 2011 ~ Eki 10, 2011

Volkan Aslan, İstikrarsız Tekrar adlı sergisi ile, 10 Eylül – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında Pi Artworks Tophane’de!

Volkan Aslan, İstikrarsız Tekrar sergisini farklı nedenlerden ve işlevlerden dolayı üretilmiş şablonlar yardımıyla oluşturduğu desenler üzerinden kurguluyor. Sergi, kamusal ve özel alanların bu şablonlar aracılığıyla yeniden tasarlanmasından ve bu yaşam alanına dahil edilen bireylerin hikayelerinden oluşuyor. Bu yeniden tasarlama, şablonun doğasına aykırı olsa da buradaki aykırı birliktelikler ve biçim tekrarları, bu aynılaşmayı kendi işlevi üzerinden kırmayı hedeflemekte.

Yaşam alanlarının genel ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlandığını göz önünde bulundurursak, desenler bu standartların tekrar sayısını arttırarak, bütün bu aynılaşmalardan bir farklılık ortaya koymaktadır. Tıpkı yaşadığımız hazır mekanları kişiselleştirme ve özel kılma çabamız gibi, bu eylem de hazır olanın zaafiyete uğratılmasıdır.

2005 senesinde Çukurova Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlayan Aslan’ın katıldığı önemli yerel ve uluslararası sergiler arasında 2010 ‘Floating Volumes’ Frise-Hamburg, 2010 ‘İkinci Sergi’ Arter-İstanbul, 2010 ‘Fasafiso’ Cer Modern-Ankara, 2010 ‘Fikirler Suça Dönüştüğünde’ Depo-İstanbul, 2008 ‘On Produceability’ Köln, 2008 ‘Save As’ Triennale Bovisa Museum-Milano, 2008 ‘Concern’ Weimar-Almanya, 2007 ‘the most curatorial biennal of the universe’ Apex Art Center-New York gelmektedir. 2011-2012 sezonunda sanatçı, Art Beat İstanbul, Marakeş Uluslararası Sanat Fuarı, Contemporary İstanbul, Zoom Miami, Singapur Art Stage, Art Dubai fuarlarına katılacaktır. İşleri, Vehbi Koç Vakfı ile birlikte yerli ve yabancı koleksiyonlarda bulunan Aslan’ı, 2007 yılından itibaren Pi Artworks temsil etmektedir.

Volkan Aslan’ın “ İstikrarsız Tekrar ” adlı sergisi Pi Artworks Tophane’ de, 30.10.2011 tarihine kadar Pazar hariç her gün 10:30 – 19:30 saatleri arasında gezilebilir.

Volkan Aslan İstikrarsız Tekrar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT