Where is Sancho Sergisi

Where is Sancho Sergisi

Tarihler: 24 Aralık 2016 Cumartesi ~ 15 Ocak 2017 Pazar

Yer: GaleriBu

Adres: Şahkulu Mah., Serdar-ı Ekrem Sok. No:11, Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 9193

Faks: 0212 243 9194

Web: http://www.galeribu.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 24, 2016 ~ Oca 15, 2017

Sancho nerede diye soran bu sergide gördüğümüz işler; sanatçıların kendi evrenlerini Cervantes’in kelimeleriyle buluşturuyor.  Don Kişot’a odaklanarak Sancho’yu merak eden sergi; ilk adımda  hayal ettiği güce ulaşmak için kötülüklere savaş açmış bir hayalperesti kullanan, sözde dost Sancho’yu soruşturuyor. Don Kişot’lar azalıp Sancho’lar çoğalırken; bu sergideki üretimler, bireysel ve toplumsal hafızanın eyerine tutunmaya çalışan hayatların sorularını çoğaltıyor. Dünyanın olağan görüntülerini karabasanlara dönüştüren mevzular sanatçıların hayal evreninden belleğimize yaslanıyor.

Değirmenlere karşı savaşırken hayallerin sonu ve gerçeklerin başı arasında yara almak direnmektir. Bugünün değirmenlerinde öğütülen gerçekler beyaz bir toz bulutu üzerimize yağmakta. Don Kişot olmayı hayal ederek uyumak ve olamayacağımızı anlayarak uyanmak çok yorucu. Zira her gün yara alırken gerçek yara izlerinden ve ölümden korkuyoruz onca ölümü işitirken. Her sabah üzerimize yağan tozlarla mı, değirmenlerle mi savaşacağız. Çocuklar için, ağaçlar için, özgürlük için yol alırken haksızlık karşısında başkaldırırken doğruların itibar görmediği bir dünyada hala erdemden ve ahlaktan söz edebilecek deliliğe gücümüz kaldı mı? Zira aklımız mücadelemize erişemiyor çoktandır.

 

Sergide Çağdaş Erçelik, Haydar Akdağ, Melike Uçku, Müge Ceyhan ve Seda Oğurtanı’nın kavram üzerine özel olarak ürettikleri çalışmaları yer alıyor.

‘Where is Sancho’ 15 Ocak 2017 tarihine kadar Galeri Bu da izlenebilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT