Yapay Manzaralar

Tarihler: 24 Kasım 2012 Cumartesi ~ 09 Şubat 2013 Cumartesi

Yer: İstanbul Fotoğraf Müzesi

Adres: Şehsuvar Bey Mah. KadırgaLiman Cad. No: 60 Kadırga Beyoglu İstanbul

Telefon: 0212 458 88 42

Faks: 0212 458 88 43

Web: http://http://www.istanbulfotografmuzesi.com

E Posta: info@istanbulfotografmuzesi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 24, 2012 ~ Şub 9, 2013

Photo Edition Berlin’den Gunther Dietrich’in küratörlüğünü yaptığı sergi, 24 Kasım tarihinden başlayarak iki buçuk ay boyunca İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde, üç uluslararası alanda faaliyet gösteren sanatçının ‘yapay manzaralar’ konusunda çarpıcı ve kısmen de radikal pozisyonlarını gösteriyor.

İspanyol fotoğraf sanatçısı Joan Fontcuberta, kültürel-ikonografik eserleri melankolik bir güzelliğe sahip özgül manzaralara dönüştürmek için askeri amaçlarla geliştirilmiş yazılımlar kullanıyor. Alman sanatçı Nikolaus von Wolff, geleneksel kolaj tekniklerini radikal bir şekilde geliştirerek kendi fotoğraflarının minik parçalarını kullanıyor ve bu şekilde çok ayrıntılı ve aynı zamanda dışavurumcu bir vuruculuk içeren dijital tablolar yaratıyor.

Çinli sanatçı Sun Ji 2008 yılında gerçekleştirdiği ‘Cities Without Memory/Hafızasız Kentler’ adlı dizisinde, doğduğu kent olan Şanghay’a ütopik ve eleştirel bir gözle bakıyor. İşlevsel mimari yaklaşımıyla yapılmış ve bugün artık var olmayan yapıları gri renkli anılara, nostaljik reflekslere ve kentsel deneylere tercüme ediyor.

Genç İstanbul Fotoğraf Müzesi, bu çok güncel pozisyonları konuk ederek modern, uluslararası yönelimli perspektifini vurgulayan yeni bir etkinliğe imza atıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT