Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Kasım Ayı Etkinlikleri

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Kasım Ayı Etkinlikleri

Tarihler: 15 Kasım 2017 Çarşamba ~ 28 Kasım 2017 Salı

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi

Adres: İstiklal Cad. No: 161-161/A Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Faks: 0212 293 07 23

Web: http://www.ykykultur.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 15, 2017 ~ Kas 28, 2017

Galatasaray Meydanı’nda 50 yılı aşkın süredir tarihe tanıklık eden binasına geri dönen Yapı Kredi Kültür Sanat, etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Beyoğlu klasiği haline gelen, sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, fotoğraftan arkeolojiye kadar her alandaki söyleşi/konuşmalar dizisinin Kasım ayı programında herkes için birşey var.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Kültür Tarihi Konuşmaları Dizisi’nde 15 Kasım Çarşamba günü Süheyl Ünver’in Eşsiz Mirası ve 24 Kasım Cuma günü ise Ekmeleddin İhsanoğlu’nun konukluğuyla Osmanlı Bilim Mirası konuşulacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın (CAMMA) geleneksel hale gelen “Perşembe Konuşmaları” ise bu sefer Yapı Kredi Kültür Sanat’a konuk oluyor. 16 Kasım Cuma günü gerçekleşecek konuşmanın konusu da Yapı Kredi Kültür Sanat (YKKS).

20 Kasım Pazartesi günü ise yepyeni bir söyleşi dizisi başlıyor: “Hatırlamalar”. “Hatırlamalar”ın ilk bölümünde heykeltraş İlhan Koman’ın heykel sanatını ve Akdeniz heykeli ile birlikte kamusal alanda tahrip edilen heykeller konuşulacak. Yapı Kredi Koleksiyonları’ndan bir seçki sunan Sarmal sergisi dolayısıyla düzenlenen söyleşi dizisi olan Sarmal Konuşmaları’nın üçüncüsünün yapılacağı 28 Kasım 2017 Salı günü ise “portre” konuşulacak.

Etkinlik programında en çok dikkat çekenlerden biri ise görme engelli çocuklar için yapılacak olan Sarmal Atölyesi. Yapı Kredi Kültür Sanat binasının açılış sergisi “Sarmal” dolayısıyla çocuklar için düzenlenen sanat atölyeleri kapsamında yapılan bu atölye, görme engelli çocuklara ayrıldı. 25 Kasım 2017 Cumartesi günü yapılacak olan etkinlikte Heykeltıraş Cemil Güç ve minyatür sanatçısı Berrin Çakin Güç çocuklarla birlikte sergiyi gezerek onlara eserleri anlatacak. Sonrasında çocuklar atölyede kil ve çeşitli şeklillendiriciler kullanarak kendi sanat eserlerini yapacaklar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT