Yiğit Yazıcı - La Felicita Sergisi

Tarihler: 04 Aralık 2014 Perşembe ~ 09 Ocak 2015 Cuma

Yer: Zorlu Center Sanat Galerisi

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 4, 2014 ~ Oca 9, 2015

Bir sanat eserinin yaratılışıyla birlikte, insan bilinci fiziksel dünyanın bir bölümünü; duyularımızla algıladığımız bu doğal, mekanik alemin bir parçasını kendisine tahsis eder. Edebiyattan mimariye, heykelden müzikal kompozisyona, resme kadar her sanat eseri, içinde bulunduğu tarihsel bağlamın bir yüzünü temsil eder.

Birçok estetik kuram, zamansal sanatlardan önce gelen son mekânsal sanat formunun resim olduğunu kabul etmiştir. Resim; bir müzik, edebiyat yapıtı ya da bir film gibi zamansal anların içinden akamaz ama bize zaman içinde tasvir edilebilecek bir hikayeyi anlatır.

Yiğit'in resimleri kapalı alanları konu alır. Ortada hareketsiz bir görüntü vardır ama kenar çizgilerinin kullanımı, renkler, tonlar, yüzeydeki çizgiler ve figürler, bize hayalimizde hiç bitmeyen bir hareket hissini oluşturma imkanını verir. Bazı eserlerinde harflerin patlamasına şahit oluruz ve bazıları, resmin temasından bağımsız ama onun bütünleyici bir parçası olarak, dairesel hareketlerle boşlukta döner.

Yiğit'in resimlerinde kendi kaderlerine terk edilmiş gibi duran ıssız nesneleri gözlemleriz; sanki durağanlıkta devinimlerini, sınırlılıklarında sonsuzluklarını, boşluklarında doluluklarını yansıtırlar.

Yiğit Yazıcı "La Felicita" sergisi , BeyazArt iş birliğiyle seyircisiyle buluşuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT