Yılmaz Zenger - Agresif

Tarihler: 12 Şubat 2014 Çarşamba ~ 15 Mart 2014 Cumartesi

Yer: 44A Sanat Galerisi

Adres: Ahmet Fetgari Sok. 44/A Tesvikiye 34365 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 233 33 80 - 0533 421 35 44

Faks: 0212 233 33 79

Web: http://http://www.44a.com.tr

E Posta: info@44a.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 12, 2014 ~ Mar 15, 2014

"Heykeller, kafamdaki hikâyelerdir", diyor Yılmaz Zenger. Yeni sergisi Agresif’te, yaşadığımız dünyanın, siyasi ve sosyal kurumlarıyla içimizde yaptığı korkunç yığıntıları heykelleriyle yeniden yapılandırıyor.

Sergide yer alan heykeller arasında, Arap alfabesinin formlarından yola çıkan, bedensel enerjinin dökümünü dönüştürdüğü kaligrafik işler de var; daha önceki işlerine referans veren mobius bantları da, birbirini tamamlayan karşıtlıklarla kurulmuş çok yüzeyli formlar da... Üretimin kıymetini zihinsel sürecin zenginliğiyle açıklayan sanatçı, bir kelime hazinesi gibi kullandığı formlarla içindeki kirlenmeyi arındırıyor.

En küçük bir açı değişikliğiyle bile yeni bir okuma biçimi doğuran çok yüzeyli heykellerinde, matematik ve geometrinin olanaklarını bir iskelet olarak kurgulayan Zenger, duyarlığını bu iskeletin üzerinden anlattığı hikayelerle rafineleştiriyor.

Sahih bir sanatçıyı, merakı, akıl yürütme becerisi, bilgi birikimi ve gerekli enstrümanları kullanma becerisiyle tanımlayan Yılmaz Zenger, umutsuzluk karşısında üretmenin sürekliliği ile dinç kalabiliyor. Sergileme biçimi ile de agresif bir atmosfer kuran sergi, izleyiciyi her yönden kuşatacak bir deneyim sunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT