Yolları Çatallanan Bahçe

Tarihler: 24 Mart 2010 Çarşamba ~ 08 Mayıs 2010 Cumartesi 24 Mart - 8 Mayıs 2010

Yer: Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00 - 01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 24, 2010 ~ May 8, 2010

Yolları Çatallanan Bahçe
Sanatçılar:
Lara Almarcegui - Jordi Colomer - Guillaume Leblon
Küratör: Claire Le Restif
24 Mart - 08 Mayıs 2010

Yolları çatallanan bahçe" Borges`in mekansal olarak değil fakat zamansal olarak labirente dayanan bir öyküsüdür. Sergi İstanbul şehrinin bana çağrıştırdığı şey üzerine kuruluyor: zamansal labirent, katmanlar, sulama, entropi. Entropi, ifşa, kazı, kayıp, kayıt, eleştiri terimlerinin kendileri için merkezi terimler olan üç sanatçıyı davet etmeyi tercih ettim.

Lara Almarcequi(1972 doğumlu) kaybolmaya ya da yeniden hayat bulmaya adanan şehirler ve banliyölerin "zaman aralıkları" ile ilgileniyor. Jordi Colomer(1962 doğumlu) şehirlerin mimarisi çerçevesinde bir çalışma yürütüyor. Tesadüfün müdahaleleri gerçekleşebilsin diye sapmaların yolunun takipçisi oluyor. Guillaume Leblon`un(1971 doğumlu) yapıtlarının zamansallığı geçmişle gelecek arasında algılanamaz bir alanda konumlanıyor.

Çalışmasında kullanılan öğeler arketipsel öğeler: toprak, su, ateş. Her yerde hazır ve nazır bulunan bu öğeler hem yaratımın hem de yıkımın öğeleridir. "Yolları Çatallanan Bahçe", sadece çağdaş bir şehir olarak İstanbul`a değil aynı zamanda farklı zamansallıkların bir arada yaşadığı zengin tarihli ve topografyalı bir şehir olarak İstanbul`a kaydoluyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT