Zeynep Ulukaya - Bakış Açısı - A Point Of View

Tarihler: 17 Temmuz 2010 Cumartesi ~ 04 Ağustos 2010 Çarşamba

Yer: Galeri Artist Çukurcuma

Adres: Galeri 1: Ağakülhanı Sok. No 10/A Çukurcuma Beyoğlu İstanbul
Galeri 2: Altıpatlar Sok. No:26 Çukurcuma Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 91 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 17, 2010 ~ Ağu 4, 2010

Fotoğraf sanatçısı Zeynep Ulukaya`nın "Bakış Açısı - A Point Of View" adlı sergisi 17 Temmuz – 4 Ağustos 2010 tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da sanatseverlerle buluşuyor.

Bakmak ve görmek, görebilmeyi bilmek ,“büyük resmi” algılayabilmek, ve hatta bu büyük resmin içindeki ince nüansları ve duyguları kavrayabilmek...Bunlar insanoğlunun empatisel bakış açısına bağlı birer yetidir. Her biri birbirleri ile ilinti olan bu yetilerin çoçukluğumuzda en yüksek noktada var olduğu ve sonra büyürken hayatın kaosu içinde gittikçe azalarak kaybolduğu gerçeği tartışılamaz.

Geçmişten kalmış ama hala ayakta durmayı başaran objelerin gerçek ve hayal arasındaki ince çizgide kaybolmasıdır algıda yanılsama... Dikkatlice bakan görecektir bu yanılsamadaki çocuksu heyecanın aslında bir hüznü de barındırdığını kalbinde. Hüzün, hayal kırıklığı, vazgeçmişlik gibi negatif duyguların sevinç, taşkınlık ve umut gibi pozitiflerle iç içe geçmişliği insanı insan yapar.

Zeynep Ulukaya’nın “Bakış Açışı” adlı sergisindeki fotoğraflar insana tüm bu karışık hisleri yaşatıyor. Bir karede bisikletli bir çocuğun taşıdığı tablo diğer karede sokaktaki mendil satıcısı Ekrem’in ve kedisinin yanında bulunuyor. Bu tablodaki resmedilen kadın bizler gibi nelere şahit oluyor bu yolculuğunda... Tabii ancak gönülden bakan görecektir bu ince detayları...

Zeynep Ulukaya - Bakış Açısı - A Point Of View

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT