Zuhal Sarıkahya `aşklar vardı`

Tarihler: 21 Şubat 2009 Cumartesi ~ 14 Mart 2009 Cumartesi

Yer: Anka Art

Adres: Rüştiye Sk. Emre Bey Apt. No:22/1 Kızıltoprak, Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 414 91 62

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 21, 2009 ~ Mar 14, 2009
Zuhal Sarıkahya “aşklar vardı” resim sergisiyle 21 Şubat – 14 Mart 2009 tarihleri arasında ANKA ART’da sanatseverlerle buluşuyor.
“AŞKLAR VARDI” sergisinde Zuhal Sarıkahya: “Aşk temasını işlediğim eserlerimde günlük yaşamın somut duygulanımlarını aşan hayallerde yaşatılan o erişilmez aşkların özlemini vurgulamaktayım” diyor.

Sanatçı Sarıkahya aşk konusunu tualine aktarırken özellikle kırmızı başta olmak üzere sıcak renkleri kullanarak konuya vurgu yapıyor. Onun fırça ve spatül darbeleriyle oluşturduğu dokular yoğun derin sevginin ve aşkın yüceliğini anlatır gibi. Sıcak renkler, pastel geçişler, dinamik kurgusu ile adeta kompozisyonu kendisiyle bütünleştirerek özgün bir ifade biçimi oluşturan sanatçı, doğa ve figür estetiğini soyut bir yaklaşımla ortaya çıkarıyor.

Zuhal Sarıkahya doğa çıkışlı, insanla bağlantılı imgeselliği yoğun ekspresif tutumla hareketlendiren, temposu yüksek eserler üretiyor. Güçlü fırça vuruşları, rengi ezen ve dönüştüren, kendine bağlı kılan tutumu ile özgün tatlar yaratan ve fantastik kurgu bütünlüğü oluşturan Zuhal Sarıkahya resmi, kendi estetik serüveninin geleceği noktasında da önemli iç gerçeklikler taşıyor.

Zuhal Sarıkahya:
1974 yılında Olgunlaşma Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. Leopold-Levy atölyesinde Müreccel Küçükaksoy’dan uzun seneler klasik resim dersi aldı. Daha sonra Bahattin Odabaşı, Atilla Tos, Mehmet Güleryüz atölyelerinde çalışmalarını sürdürdü. Yağlıboya, pastel, akrilik, ve karışık teknikte çalışmalar yapan sanatçı, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Ressamlar Derneği üyesidir. Yurt içinde ve dışında doksandan fazla kişisel ve karma sergilere katılmış olup, Edirne Karaağaç Modern Sanatlar Müzesi’nde ve birçok özel ve tüzel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır. Sanatçı 2007 yılındaki "Who is Who" isimli ansiklopedide de yer almaktadır. Sanatçı halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Pazar Pazartesi hariç 11:00-19:00 saatleri arasında sergi izlenebilir. Bu günler ve saatler dışında randevu ile sergi ziyareti gerçekleştirilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT