Ara Güler fotoğrafları ne dedi, ne diyor, ne diyebilir?

Ara Güler fotoğrafları ne dedi, ne diyor, ne diyebilir?

Tarihler: 13 Aralık 2018 Perşembe ~ 13 Aralık 2018 Perşembe 18.30

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat - LOCA

Ücret: Ücretsiz

Adres: Tomtom Mahallesi, İstiklal Cd. No:161 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Faks: 0212 293 07 23

Web: http://www.ykykultur.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 13, 2018 ~ Ara 13, 2018

Zaman geçtikte, gündemler değiştikçe, bireyselleşme yaygınlaşıp derinleştikçe fotoğraf da farklı bir konum ve duruş aldı. Eski zamanlarda, belli ortak değerler üzerinden yaratılan ve bazen neredeyse dogmatizme varan yoğun bir idealizasyon eğilimi vardı. Fotoğraf dahil olmak üzere birçok yaratı alanındaki makbul tavır kolektif nitelikli ve toplumsal sağduyuya hitap eden içerikler, hikâyeler, anlatılar üretmekti. Şimdilerde, genç fotoğrafçıların, kendi hayatlarını konu edinen kişisel hikâyelere odaklandığını gözlemliyoruz. Önceki kuşakların tavrını temsil eden, başkalarının hikâyelerine odaklanan Ara Güler’in fotoğrafları ile günümüzün kişisel anlatılarının görece dar kapsamlı görsel içeriklerini karşılaştırmak, icadından bu yana fotoğrafın katettiği yol konusunda bazı çıkarsamalar yapmamıza yardımcı olabilir. Fotoğraf sanatçısı Murat Germen, Yapı Kredi Kültür Sanat’ta gerçekleştireceği bu konuşmada fotoğraflar eşliğinde böyle bir karşılaştırma yapmayı amaçlıyor. Ara Güler Müzesi’nin katkılarıyla düzenlenen söyleşi vesilesiyle, çok kısa bir süre önce kaybettiğimiz, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın tarihinde çok önemli bir yeri olan büyük usta Ara Güler’i saygıyla anıyoruz.

Katılımcılar: Murat Germen

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT