Söyleşi: Pelin Tan ve Barış Doğrusöz

Söyleşi: Pelin Tan ve Barış Doğrusöz

Tarihler: 23 Şubat 2021 Salı ~ 23 Şubat 2021 Salı 19:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: Ücretsiz

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2021 ~ Şub 23, 2021

Sanatçı Barış Doğrusöz’ün, ilk kez Ardışık kapsamında sunulan ve “Suriye Çölü’nün Pompeisi” olarak bilinen Dura-Europos antik kentinin tarihini harabe estetiği, temsiliyet ve sömürgeci söylemin anlatı inşası temelinde inceleyen Güç Odağı sunumu SALT Galata’da devam ediyor. Sunuma eşlik eden ilk programda, sosyolog ve sanat tarihçisi Pelin Tan ile Doğrusöz, “jeontoloji” ve “jeontoiktidar” kavramlarından yola çıkarak istihraca dayalı sömürgeci yapıların yarattığı şiddet peyzajı hakkında söyleşecek. “Sınır hatlarındaki tekno-politik istihraç sürecinin sessiz tanıkları olan arkeolojik eserler ve harabelerin tekrarlayan ve kesintiye uğramış geçmişini görsel olarak nasıl inşa ederiz?” sorusu, sanatçının pratiği üzerinden tartışmaya açılacak.

SALT Online YouTube kanalında yayınlanacak programın dili Türkçe’dir. Güç Odağı video üçlemesi, 28 Mart’a kadar Salı ile Cuma günleri arasında 11.00-17.00 saatlerinde SALT Galata’nın -1 katında görülebilir.

Prof. Dr. Pelin Tan Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi, Boston’da yer alan Center for Arts, Design and Social Research enstitüsünde kıdemli araştırmacı. 2019’da New York’taki Bard College tarafından Keith Haring Sanat ve Aktivizm bursuyla ödüllendirildi. Land, Cultivation and Care (2020) projesinin küratörlüğünü, De-Archiving Dwelling (2019) ve Urgent Pedagogies (2018) projelerinin eş küratörlüğünü üstlendi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT