Adam Adam

Tarihler: 02 Aralık 2016 Cuma ~ 02 Aralık 2016 Cuma 02 Aralık 2016 20:30

Yer: Bo Studio Sahne

Ücret: - Tam: 34.00 TL - Öğrenci: 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 2, 2016 ~ Ara 2, 2016
Adam Adam, Cahide Aşk Gemisi'nde sizlerle...

"Gökaşanın Muhabbetçisisinin, Fısıltısı ile konuşması, kimi zaman neşeli, kimi zaman hüzünlü ve düşündürücü, akıcı bir tempoyla yürüyüp gidiyor. Sanatçı kimi zaman meddah gibi taklitlerle hoşlaşan, kimi zaman neredeyse Antik Tiyatronun Habercisi gibi dramatikleşen deyişiyle oyunu götürüyor. Bir usta oyuncunun hüner gösterisi gibi değil, insancıl sıcaklığıyla neşeyi hüzne katarak anlatılan bir öykü var sahnede. Gökaşan alçakgönüllülüğü elden bırakmadan, iri laflar etmeden, bu sıcaklığı sağlıyor." 

Atila Sav, Milliyet Sanat, "İnsana Dair" yazısından. 

"Dün gece Türkiyenin nereden gelip nereye gittiğini anlatan muhteşem bir tiyatro eseri izledim.  Ankara Sanat Tiyatrosunda sahnelenen Nuri Gökaşanın yazıp oynadığı Adam Adam adlı tek kişilik bir oyun. Tiyatronun geleneksel amacını gerçekleştiren bir yapıt. Oyunun sanatsal yönü kuvvetli, sosyal ve siyasal içeriği de çok gerçekçi. Eser, akıcı dili, güçlü gözlemi ve sağlam temeller üzerine oturmuş temasıyla pırıltılar saçıyor. Vahşi düzeni cesurca eleştiriyor ve "yönetimlere" karşı en ağır sözleri, engin ironi anlayışı ile söyleyebiliyor." 

Fikri Sağlar, Birgün Gazetesi, "Nuri Gökaşanın Adam Adamı" yazısından.

"Oyunda iki adam görüyoruz. Biri siyasi sürgünlüğün üstüne yaşadığı ihanetlerle ruh sağlığı zedelenmiş, ama temel insani değerlere inancını hala sürdüren "adam", öbürü ise onun tam tersi yaratılışta "karşı-adam" sesi gür bir Fısıltı. İkisi arasındaki diyalog kotarma ustalığı oyunu anlatanın değil anlatılanın ön planda olduğu bir aşamaya getirilmiş." 

Emrah Serbes, Radikal Gazetesi, "Adam Adama Oynamak" yazısından.

"Ankara Sanat Tiyatrosunda sahnelenen "Adam Adam"ın yazarı, yönetmeni ve tek oyuncusu Nuri Gökaşanı bu görsel sanatların hangi büyükleriyle kıyaslamalı?... Yazar güzel dil ve iğneli anlatımıyla öğretici bir oyun armağan etmiş." 

Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, Cumhuriyet Gazetesi, "Astta Bir Başyapıt" yazısından.

- Oyunlar belirtilen saatte başlar. - Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmaz. - Satılan biletler iade edilemez, değiştirilemez, ertelenemez.- Salon oyun başlama saatinden 10 dakika önce açılır.- Öğrenci bileti alanların girişte öğrenci kimliklerini göstermesi zorunludur. - Oyun esnasında her türlü kayıt cihazı ve cep telefonu kullanımı yasaktır.

Adam Adam

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT