Akdeniz

Tarihler: 14 Nisan 2015 Salı ~ 14 Nisan 2015 Salı 20:30

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Ücret: Tam 45.00 TL Öğrenci 30.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00 - 0216 467 25 68

Faks: 0216 386 09 33

Web: http://http://www.ckm.gen.tr

E Posta: info@ckm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 14, 2015 ~ Nis 14, 2015

Akdeniz ülkelerinde hayali bir gezintiye çıkan iki kız kardeşin hikayesini anlatan "Akdeniz" müzikali , Caddebostan Kültür Merkezi'nde...

5 kişilik orkestra ve 9 oyuncudan oluşan oyunun müzik ve vokal direktörlüğü Ezgi Kasapoğlu’na, kostümü Fatma Öztürk’e, dekoru Başak Özdoğan’a ait. Orkestra üyeleri, piyano, viola, gitar, bas gitar, buzuki, akordeon, mandolin, davul, darbuka, kahon,  bendir enstrümanlarını çalmaktadırlar. 

Oyunda görev alan sanatçılar: Volkan Aktan, Erdinç Anaz, Emre Çakman, Linda Çandır, Gamze İpek, Başak Meşe, Zeynep Özden, Selin Sevdar, Gökçe Burcu Zümrüt. 

Oyunda, portakal toplayan Akdenizli iki kız kardeş, bildikleri tüm Akdeniz ülkelerinde hayali bir gezinti yaparlar. Portakal, ülkeleri içinde barındıran bir Akdeniz küresidir onlar için. Gezinti boyunca değişik Akdeniz ülkelerinden sökün eden Akdenizliler, beraberlerinde ülkelerinin şarkılarını, öykülerini, şiirlerini de getirirler. Fazıl Hüsnü Dağlarca’dan, Fikret Demirağ’a, Lorca’dan, Nazım Hikmet’e uzanan şiirler, şarkılar ve öykülerle; Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Yugoslavya, Yunanistan, Kıbrıs, Türkiye ülkelerinde; aşk, özlem, hüzün, eğlence, tutukluluk, sürgün, faşizm, direniş, ölüm ve yaşam coşkusu temalarında bir yolculuk yapılır. 

Müzikal oyunda, ülkelerin öyküleri, zaman zaman acılı baskı dönemlerine de zıplar. Her türlü acıya karşın, direnme gücü, neşe, coşku ve yaşam sevincini içinde barındıran Akdenizlilik kimliği, oyunun asal yapısını oluşturur. Akdenizli olmak bir ayrıcalıktır. 5 kişilik orkestra ve 9 oyuncudan oluşan müzikalde, orkestra üyeleri, piyano, viola, gitar, bas gitar, buzuki, akordeon, mandolin, davul, darbuka, kahon, bendir enstrümanlarını çalmaktadırlar. 

Şarkı sözlerinin içerikleri, her ülkenin şairlerinden alıntılar ve yeni yazılmış sahnelerden oluşan oyunda; Fado’dan Flamenko’ya, Chanson’dan Rembetiko’ya, Balkan müziğinden, bizim türkülerimize dek pek çok şarkı kullanılmaktadır. Yerel ve özgün danslarla bütünleşen şarkılar, her ülkenin kendi dilinde söylenmektedir.


- Oyunlar belirtilen saatte başlar.
- Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
- Satılan biletler geri alınamaz, değiştirilemez ve erteleme yapılamaz.
- Öğrenci bileti sahiplerinin girişte kimlik göstermesi zorunludur.
- Gösteri esnasında her türlü kayıt cihazı kullanılması yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT