Albay Kuş

Tarihler: 27 Nisan 2009 Pazartesi ~ 27 Nisan 2009 Pazartesi 27 Nisan Pazartesi 2009 Saat 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Oyun Atölyesi

Ücret: Tam: 20 TL, İndirimli: 15 TL

Nereden Alınır: www.tiyatroadam.com

Adres: Moda, Kadıköy Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 345 39 39

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 27, 2009 ~ Nis 27, 2009

Kasım 2007`de konservatuvar mezunu, tiyatro sevdalısı bir grup genç oyuncu tarafından, Serdar AKAR`ın süpervizörlüğünde kurulan Tiyatro Adam, Murat KARASU yönetiminde, Bulgar yazar Hristo BOTYCHEV`in "Albay Kuş" adlı eserini sahneliyor.

Geçtiğimiz sezon Fatih Koyunoğlu`na "Çingene" rolündeki performansıyla Lions Tiyatro Ödülleri`nde Yardımcı Rolde En Başarılı Erkek Oyuncu Ödülü`nü kazandıran, Boytchev`in bu bol ödüllü oyunu son birkaç yıldır değişik ülkelerde de sıkça sahnelenmiş ve kapalı gişe oynamış.

Oyun, savaş sırasında, Balkan Dağları`nda, hiçbir şeyin -ne ilaç, ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst giyecek, yiyecek hiçbir şeyin- olmadığı, manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçiyor. Kaderlerine terkedilmiş ve donmamak için aynı odada birlikte kalmak zorunda olan ilginç ama zararsız altı deli ve yine onlar kadar ilginç bir doktorun yaşamının bir sabah manastırın bahçesine gökten düşen bir sandıkla nasıl değiştiğini konu alıyor.

İç içe geçmiş halkların, birbiri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarımadası`nda akıl sahiplerinin başaramadığı bir arada yaşayabilme durumunun, delilerce başarılmasının, insanın, büyük bir hayal hatta paranoya da olsa "o harika dünyayı" arayışının trajikomik öyküsünü anlatan oyun, akıllı-deli kavramlarını yeniden düşünmemiz gerektiğini, her büyük hayalin, her büyük girişimin bir paranoya olduğunu ve sonucu ne olursa olsun hayallerimizin peşinden gitmemiz gerektiğini hatırlatıyor bizlere.

Yazan: Hristo Boytchev
Çeviren: Nihal Geyran Koldaş
Yöneten: Murat Karasu
Süpervizör: Serdar Akar
Sahne Tasarımı: Başak Özdoğan Pirim
Oynayanlar: Ali Kil, Deniz Özmen, Burak Dur, Aşkın Şenol, Ayça Aykut, Sarp Akkaya, Fatih Koyunoğlu, Ferit Kaya

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT