Antigone

Tarihler: 08 Mayıs 2017 Pazartesi ~ 08 Mayıs 2017 Pazartesi 09 Mayıs 2017 20:30

Yer: Tatavla Sahnesi

Ücret: - Tam 50.00 TL Öğrenci 40.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Firuzağa Mah. Taktaki Yokuşu, No: 2B Cihangir Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 233 52 30 - 0538 371 87 92

Web: http://www.atolyetatavla.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 8, 2017 ~ May 8, 2017
Yönetmenliğini Eraslan Sağlam’ın yaptığı, Tatavla Tiyatro oyuncularının rol aldığı "Antigone" Tatavla Sahne’de seyircisiyle buluşuyor.

"Nasıl olacak benim mutluluğum? Küçük Antigone nasıl mutlu bir kadın olacak? Payına düşen o küçük mutluluk lokmasını dişleriyle koparıp almak için her gün ne sıkıntılar çekmesi gerekecek? Söylesenize, kimlere kendisini satacak? Başını çevirip, kimlerin ölmesine izin verecek?" Antigone II. Dünya savaşı. Hitler Fransa’yı da işgal eder. Bir kız çocuğu. İki ağabeyi de savaşta ölür. Üstelik birbirini öldürür. İktidar birini şehit sayıp devlet töreni düzenler, diğerini hain ilan edip kurda kuşa yem eder. Ama yanan ölülerden hangisinin kahraman, hangisinin hain olduğu hiçbir zaman bilinemez. Kız çocuğunun adı Antigone'di ve saat hep 05:00’dı.

"Tatavla Tiyatro, 1 Ekim’de ‘’iyi şeyler sezonunu’’ dünya edebiyatının ilk ‘’direniş’’ örneği kabul edilen ‘’Antigone’’ oyunuyla açıyor. M.Ö. 440’da Sophokles tarafından yazılan ‘’Antigone’’ tarih boyunca hem tiyatro sahnesine konuk oldu hem de birçok çağdaş yazar tarafından yeniden yorumlandı. Bu yazarlardan biri ise 20. yüzyılın büyük tiyatro yazarı Jean Anouilh’dir.

Tatavla Tiyatro, yeni sezonu olan “iyi şeyler sezonu”nu 1 Ekim’de Jean Anouilh’in 2.dünya savaşı sırasında Fransız direnişini desteklemek amacıyla yeniden yazdığı ‘’Antigone’’ oyununun prömiyeri ile açıyor. Oyun, Antigone'nin kardeşinin ölüsünü gömdürmek için kendini feda ederken, kendini masum da görse iktidar sahiplerinin ve bir kralın, ne kadar pis bir iş yaptıklarını ve bu rollerini bizzat kendilerinin tercih ettiklerini ortaya koyuyor."

Yazan: Jean Anouilh
Çeviren: Yaşar Avunç
Yöneten: Eraslan Sağlam
Sahne Tasarımı: Cihan Aşar
Giysi Tasarımı: Hüseyin Özay 
Işık Tasarımı: Ekremcan Arslandağ 
Oyuncular:
Aysan Sümercan
Erhan Tuna
Tuba Zehra Sağlam
Ayça Bildik  
Oğuzalp Kutlu
Sadettin Okumuş
Ekremcan Arslandağ
Gökçe Taş 
Asistanlar: Cem Şahin
Ekremcan Arslandağ
Ercan Ertan
Gökçe Taş
Oğuzalp Kutlu
Sadettin Okumuş
Genel Koordinatör: Nil Görkem Gün

- Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir.- Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT