Arı Maya - Çocuk Oyunu

Tarihler: 29 Ocak 2011 Cumartesi ~ 30 Ocak 2011 Pazar 29-30 Ocak Saat: 13:00 - Saat: 13:0

Yer: Bahçelievler Kültür Merkezi

Ücret: 22,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Bahçelievler Kültür Merkezi gişesi.

Adres: Adnan Kahveci Bulvarı No:111 Bahçelievler Yayla İstanbul Bahçelievler İstanbul

Telefon: 0212 441 36 81

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 29, 2011 ~ Oca 30, 2011

ARI MAYA İLE CIZ BIZ’LA BIZ BIZ

Kahramanlarımız, Cız Bız ve Bız Bız; küçük bir kovanda yaşayan odukça neşeli, yaramaz ve şakacı sevimli arılardır. Günlerini kovan dışında oyunlar oynayıp şarkılar söyleyip bal toplayarak geçirirler. Birbirinden güzel ve hoş kokulu çiçeklere uçar bal toplarlar. Fakat gün geçtikçe bu onlara sıkıcı gelmeye başlar. Kovanın yakınlarında dolaşıp durmaktan sıkılırlar. Kovandan daha uzak yerlerde neler olduğunu merak ederler. Fakat büyüklerinden duydukları hikayelerden oralarda pek çok tehlike olduğunu bildiklerinden uzaklaşmaya cesaret edemezler. Ancak günlerden bir gün Arı Maya Cız Bız’la Bız Bız’ın yanına gelir ve kraliçe arının çok hasta olduğunu, iyileşebilmesi için onların yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Kraliçenin iyileşebilmesi için çok uzaklardaki Cıngıllı ormanına gidip çin çin çiçeklerinin tozlarından getirmeleri gerekmektedir. Bu önemli görevi yerine getirmek için iki arkadaş hemen yola çıkarlar. Bu sayede çok merak ettikleri kovanın uzaklarındaki dünyayı keşfedeceklerdir. Bu onları çok heyecanlandırır. Yola çıktıktan kısa bir süre sonra bir ağustos böceğiyle karınca karşılarına çıkar. Onlara yerine getirmek zorunda oldukları görevlerinden söz edip yardım isterler. Ağustos böceği ve karınca onlara seve seve yardım edeceklerini söylerler ancak Cıngıllı ormanına giden yolda Kara Karga’nın yaşadığını, Kara Karga’nın özellikle arılar için çok tehlikeli bir yaratık olduğunu anlatırlar. Tüm tehlikelere karşılık kahramanlarımız görevlerini yerine getirmek için yollarına devam etmeye kararlıdırlar. Ağustos böceği ve karıncanın da beraberinde yollarına devam ederler. Çok geçmeden olanca heybetiyle kara karga karşılarına çıkar. Onları korkutmak için türlü oyunlar yapar. Bizim kafadarlar zekalarıyla Kara Karga’nın bütün oyunlarını savuştururlar ve onunla arkadaş olup yerine getirmek zorunda oldukları görevi anlatırlar ve ondan yardım isterler. Kara Karga onlara bunun için yardım edeceğini söyler ve yola Kara Karga ile devam ederler. Çok geçmeden Cangıllı ormanına varırlar. Daha ormanın kenarında Çin Çin çiçeklerinin muhteşem kokusunu alırlar ve onlara doğru kanat çırparlar. Toplayabildikleri kadar çok çiçek tozu toplayıp Kara Karga’ya teşekkür ettikten sonra kovana geri dönmek üzere yola koyulurlar. Midelerinde taşıdıkları tozların ağırlığına rağmen olanca güçleriyle kovana ulaşmak için kanat çırparlar. Nihayet kovana vardıklarında topladıkları Çin Çin çiçeği tozlarını kraliçeye götürüp iyileştiğini görünce derin bir nefes alırlar. Çok önemli bir görevi yerine getirmenin mutluluğuyla yine şarkılar söyleyip dans ederek çiçekten çiçeğe koşarlar.

Yazan-Yöneten: Reha Bilgen
Müzik- Koreografi: Zehra Belevi
Dekor-Afiş Tasarım: Hatice Bala Bilgen
Oyuncular: Dilek Ünal, Sema Kahriman, Özden Dindar, Aydın Sezgin, Ali Erdinç

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT