Bağ

Tarihler: 16 Mart 2016 Çarşamba ~ 16 Mart 2016 Çarşamba 17 Mart 2016 20:30

Yer: Tatavla Sahnesi

Ücret: - Tam 34.00 TL Öğrenci 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Firuzağa Mah. Taktaki Yokuşu, No: 2B Cihangir Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 233 52 30 - 0538 371 87 92

Web: http://www.atolyetatavla.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 16, 2016 ~ Mar 16, 2016
Eksik Tiyatro, ''Bağ'' oyunu ile Mart ayında Tatavla Sahne'de.

Frazn Kafka'nın "BABA MEKTUP" ve "DÖNÜŞÜM" eserlerinden,

UYARLAMA ve YÖNETİM: Furkan YAZICI - Hakan Yasin KİREZ
DRAMATURG : Deniz Yakup HATIRLI - Nihayet Nihal KÖSE
OYUNCULAR : Furkan YAZICI - Hakan Yasin KİREZ - İlayda ÇOĞ - Tarık ŞENOCAK
IŞIK TASARIM : Süha ALÇAK
IŞIK ve SES KUMANDA : Gökberk GÜLTEKİN

Dünyadaki birçok sorunu göz önüne aldığımızda devletlerin arasındaki siyasi sorunlardan,ekonomiye,resmi ve bürokratik sorunlardan,ülkesel eylemlere kadar,en basit olmasına karşın yine de en çözümsüzünün   ; insanların arasındaki ilişkilerden akabinde çatışmalardan doğan problemlerin olduğunu görürüz. Ortaya çıkan bu problemler ; gerek sınıf çatışması,gerek hayat görüşü anlaşmazlığı,toplum baskısı,toplumdaki bireyin özgürlüğünün kısıtlanması ve toplumdaki bireyin var olma mücadelesi  ekseninde gelişir.Bu konuyla alakalı birçok düşünür,yazar ve felsefeci konunun derinine inip çözmek için bir çok çalışmada bulunmuştur..Fakat insanlık tarihi boyunca bu sorunun tam anlamıyla çözülemediğini görürüz..Böyle bir sorunsalı olan dünyada,bu sorunu çözebilmeye çalışacak,kuralları olan bir oyun geliştirilseydi ne olurdu ?Bu oyun işe yarar mıydı ?

Yoksa sorun daha da mı büyürdü?
BAĞ , bahsettiğimiz oyun olarak yine bahsettiğimiz bu sorunsalı ,yazdığı bütün eserlerinde de görüldüğü üzere ; bu problemleri  bizzat yaşayan ve çözüme varamayan yazar Franz Kafka  üzerinden anlatıyor..
Oyunun bu deneydeki amacı  Franz Kafka’nın kendi hayatı,yaşam ideolojisi ve varoluş sancılarını  da anlamlandırarak   babası Hermann Kafka ile arasında gelişen sorunları çözmektir.

BAĞ oyununun ilk denekleri FRANZ KAFKA ve HERMANN KAFKADIR. 

Aynılaşan topluma alet olmak istemeyen bir  erkek evlat olan ünlü usta yazar Franz Kafka’ nın yazdığı onlarca mektubunun ve yıllar geçse de mantıksal açıdan çözülemeyecek ama bir  o kadar da anlam yüklü öyküsü Dönüşüm’ün içinden derlenip oyunlaştırılarak ortaya çıktı BAĞ…Babası Hermann Kafka’ nın despotça tavırlarının altında ezilen,bir oğul..Bilinçaltı dünyasının içinde geçen bu oyunun anlatmaya çalıştığı,bir oğlun yüreğinde babasıyla şekillenen hayatının,trafiğin gürültüsü eşliğinde belki bir çığlıkla,belki bir gözyaşı ile ya da gülücükle anlaşılmaz bir hal alması...Bilinç altındaki kavganın soyutluğunu somuta dönüştürüp bir baba ile bir oğul’un anlatma ve anlaşılma isteğini,kavgasını,rekabetini,yarışını,iddiasını,  ve hatta beklide bilinçaltında saklı kalan şiddet dürtüsünü dört duyu organımızla hissedebileceğimiz dereceye getirerek adeta bir boks ringine taşıyan deneysel bir ameliyattır BAĞ.
Bağ

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT