Ben Anadolu

Tarihler: 11 Mart 2009 Çarşamba ~ 11 Mart 2009 Çarşamba 11 Mart Çarşamba Saat 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi

Ücret: TAM 34,00 TL - ÖĞRENCİ 24,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Yunus Emre Kültür Merkezi Gişe

Adres: Ataköy 9.kısım, Atrium yanı, Ataköy Ataköy İstanbul

Telefon: 0212 661 38 95

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 11, 2009 ~ Mar 11, 2009

Ben Anadolu Yıldız Kenter
Güngör Dilmen’in yazdığı tek kişilik oyunda, büyük usta Yıldız Kenter Hititlerden günümüze Anadolu topraklarında öne çıkmış, tarihin akışını değiştirmiş ya da kadın kimliğini etkilemiş 16 değişik kadını canlandırmakta : Bereket tanrıçası Kibele ile başlayan oyun bu tanrıçanın çeşitli kadınlarda cisimleşmesiyle devam edecek: Hitit Kraliçesi…Troya Başkonutanı’nın karısı, bir erkeğe aşık olduğu için suçlanan Amazon…Bizans İmparatoriçesi Theodora… İlk kadın tarihçi Anna… Orhan Gazi’nin karısı Nilüfer Hatun…Nareddin Hoca’nın karısı… Şair Nigar Hanım… Halide Edip…Anna Komnena, Puduhepa, Pölüksena canlandıracağı karekterlerden bazıları.

Mitolojik çağlardan günümüze, ünlü Anadolu kadınlarının portrelerinden oluşan bu 16 kadın genellikle bir iç hesaplaşma ya da karar anını yansıtan kısa öykülerle sunulmakta.

Ben Anadolu’ 17 Yıl Sonra, 16 Kadınla Tekrar Sahnede! ...
Güngör Dilmen’in ‘Ben Anadolu’ adlı oyunu 17 yıl sonra Kent Oyuncuları tarafından tekrar sahnelendi. Yıldız Kenter’in oynadığı bu tek kişilik oyunda, Kenter, Hititlerden günümüze Anadolu topraklarında öne çıkmış, tarihin akışını değiştirmiş ya da kadın kimliğini etkilemiş 16 değişik kadını oynamakta: Mitolojik çağlardan günümüze, ünlü Anadolu kadınlarının portrelerinden oluşan bu 16 kadın genellikle bir iç hesaplaşma ya da karar anını yansıtan kısa öykülerle sunulmaktadır.
Yazan: Güngör Dilmen
Yöneten: Yücel Erten
Dekor: Osman Şengezer
Oynayan: Yıldız Kenter

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT