Burası Kapalıçarşı

Tarihler: 31 Mart 2011 Perşembe ~ 15 Haziran 2011 Çarşamba 31 Mayıs saat: 20:30, 1-7-8-14-15 Haziran Saat: 20:30 - Saat: 20:30

Yer: İSOV Meslek Eğitim Kompleksi

Ücret: 1. Kategori - 50.00 TL, 2. Kategori - 45.00 TL, 3. Kategori - 39.00 TL, 4. Kategori - 34.00 TL, 5. Kategori - 23.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve İSOV Meslek Eğitim Kompleksi

Adres: Zeytinoğlu Cad. Necati Cumalı Sok. N:24/1 Akatlar İstanbul Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 351 49 18

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 31, 2011 ~ Haz 15, 2011

Dünyanın en eski alışveriş merkezi Kapalıçarşı... Muzip bir rehber, sırlarla dolu bir hazine haritası ve zamanlar arası müzikli, danslı fantastik bir tarihi serüven... Fatih Sultan Mehmet'ten, Kanuni Sultan Süleyman Han'a... Merkez Efendi'den Patrona Halil'e kadar uzanan gizemli bir hikaye sizleri bekliyor. Mikrofondaki Hayalet'in yaratıcısı, Necmettin Tetik'in kaleminden "Burası Kapalıçarşı!" izleyiciyle buluşuyor…

Oyunun Konusu:

551 yıllık bir geçmiş… Dünyanın ilk alışveriş merkezi… Dünyanın ilk bankası… Geçmişten günümüze uzanan zarif bir mimari şaheser… Ve tabii ki günümüz Birleşmiş Milletleri’nin, her defasında insanoğlunun hayalini kurduğu bir yaşama alanı. Üstelik dinine, diline, rengine ve milliyetine bakılmaksızın oluşturulmuş bir “Dünya vatandaşlığı” prototipi. Üstelik burası; pasaport gerektirmeyen bir gönül diyarı, sevgi ülkesi… Evet, Burası Kapalıçarşı!

Oyun, bu “İnsani Temeller” ve “Yüzyıllara yayılan” Kapalıçarşı’nın tarihini serüveni üzerine kurulu bir sanat eseri. İki saatlik esprili, neşeli, müziğin, ışıkların, birbirinden güzel dansların ve şarkıların eşliğinde hem ülkemizdeki hem de dünyadaki sanatseverlere evrensel bir bakış açısıyla sahnede vücut bulan “Burası Kapalıçarşı!”nın konusu ise kısaca:

Yer günümüz İstanbul’u. Sene 2012. İşini rutin bir şekilde yapan ama ayrıntılarını hiç merak etmeyen muzip bir Rehber’in eline Kapalıçarşı’nın gizli geçitlerindeki hazineleri gösteren bir harita geçer. Rehberimizin bu hazineyi bulma hayaliyle adım attığı serüvene büyük büyük dedesi Şerbet Osman’ın ruhu da karışınca kahramanımız bir anda kendini yüzyıllara yayılan canlı bir Kapalıçarşı tarihinin içinde bulur. Ve öyle bir yolculuk başlar ki içinde Fatih Sultan Mehmet’ten Merkez Efendiye, baharatların büyülü dünyasından, göz kamaştıran mücevherlere, ipek kumaşlardan eski zaman aşklarına ve Kanuni Sultan Süleyman Han’a kadar uzanan bir macera hayalle gerçeğin dans ettiği büyülü bir ortamda yaşanır. Acaba Rehberimiz gizli hazineyi bulabilecek mi? Dedesi ona bir oyun mu oynuyor? Gördüğü şeyler hayal mi gerçek mi? Bunlar ve daha fazlası “Burası Kapalıçarşı!” da. Dünya ekonomi devlerinin 20. yüzyılda ancak keşfedebildikleri alışveriş merkezlerinin adeta atası olan Kapalıçarşı, tarihiyle, birbirinden ilginç hikayeleriyle ülkemizde ve dünyada ilk defa tiyatro sahnesinde seyircilerini selamlamaya hazırlanıyor.

Yazan: Necmettin Tetik
Yöneten: Levent Ulukut
Yönetmen Yard.: Serkan Budak
Dekor: Sertel Çetinel
Kostüm: Müge Orhan, Ayşe Milli
Işık: Ayşe Sedef Ayter
Müzik: Özden Çairli
Koreografi: Nebi Birgi
Dansçılar: Hilmi Duruoğlu, Köksal Ünal, Ahmet Şahin, Taner Güngör, Oğuzhan Erük, Aydın Şentur, Malik Derin Küçümen, Ebru Evren, Ezgi Andac, Tuğçe Ayar, Nebile Kapıcıoğlu, Sevda Sezek, Ayşegül Bahtiyaroğlu, Özgecan Tapa, İzmir Selen Tenim.
Orkestra: Özden Çairli Orkestrası.
Enstrümanlar: davul, klavye, bas gitar, keman, kanun, klarnet
Oyuncular: Halit Akçatepe, Nur Yoldaş, Serhat Yiğit, Deniz Arcak, Rüzgar Aksoy, Mete Şahinoğlu, Gülşen Sezek, Cihangir Şeşen, Nazlı Uğurtaş, Mustafa Poyraz, Serkan Budak, Levent Ulukut.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT