Cadının Bohçası Yola Çıktı

Tarihler: 27 Mart 2009 Cuma ~ 27 Mart 2009 Cuma 27 Mart Cuma, Saat 20:00 - Saat: 20:0

Yer: Rengahenk Sanat Evi

Adres: İstiklal Cad. Olivio Geçidi, Olivio Han Kat 2 Galatasaray Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 32 47-8

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 27, 2009 ~ Mar 27, 2009
"Cadının Bohçası Yola Çıktı"
Yazan ve Oynayan: Esmeray
"Cadının Bohçası Yola Çıktı", transseksüel feminist Esmeray`ın kendi hayat hikâyesinden hareketle yazıp oynadığı tek kişilik bir "stand-up." Kars`ta geçirdiği ilk gençlik yıllarında cinsel kimliğinin farkına varan Esmeray, daha rahat yaşayabilmek için on sekizine girmeden İstanbul`a göç etti. Burada çeşitli işlerde çalışmasının ardından önce eşcinsel, sonra da transseksüel olarak seks işçiliği yaptı. Kadın hareketi ve feminizmle tanıştıktan sonra seks işçiliğini bıraktı. Esmeray, halen bir yandan gündüzleri Amargi`de profesyonel olarak çalışırken, diğer yandan da akşamları 19:00 – 24:00 arası İstiklal Caddesi`nde midye satıyor.

Cadının Bohçası Yola Çıktı ayrımcılıkların kesişiminde, hem transseksüel hem de Kürt olarak şiddete, milliyetçiliğe ve ataerkil değerlere karşı direnen bir feministin hikâyesi. Eşcinsellikten transseksüelliğe geçişinde feminizmin farkına vararak, seks işçiliğini bırakan ve kadın hareketinin içinde yer alan Esmeray`ın oyunu, gerek Kars gerekse İstanbul`daki toplumsal cinsiyet, etnisite ve sınıf ilişkilerini feminist bir perspektiften mizahi bir dille sunmakta.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT