Cesaret Ana ve Çocukları

Tarihler: 31 Ocak 2009 Cumartesi ~ 31 Ocak 2009 Cumartesi 31 Ocak Cumartesi saat 20.30 - Saat: 20:30

Yer: Kocamustafapaşa Çevre Tiyatrosu

Nereden Alınır: www.semaverkumpanya.com

Adres: Kocamustafapaşa / İstanbul Aksaray İstanbul

Telefon: 0 212 585 59 35

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 31, 2009 ~ Oca 31, 2009

“Bir gün dünyada savaşlar bitecek, silahlar susacak diye umutlanır dururuz. İyi yürekli ve saf insanlarız çünkü. Nasılsa ölmedik henüz; bir mermi göğsümüzü delmedi daha, bir mayına basıp paramparça olmadık, kolumuz bacağımız kopmadı… O yüzden umudumuz taze hala, inancımız tam: bir gün savaş bitecek, gözyaşları dinecek! Kime sorsan savaş için böyle diyecek. Hepimiz iyi yürekli ve saf insanlarız çünkü. O zaman neden her gün bir yerde bir savaş patlak veriyor? Neden onlarca, yüzlerce, binlerce insan ölüyor savaşlarda ve neden biz iyi yürekli ve saf insanların sesi çıkmıyor hiç? Neden? Herkes iyi yürekli ve safsa kötüler kim peki? Savaşı isteyenler kim? Savaştan geçinenler? Savaşla beslenenler? Din uğruna, vatan uğruna, özgürlük uğruna, demokrasi uğruna hayatlarını, çocuklarını, ana babalarını, sevdiklerini yitirenler kim? Peki ya kazananlar? Karlı çıkanlar da var mı bu işten? Bütün bunlar ne uğruna? Para mı, çıkar mı, iktidar mı, egemenlik mi? Peki bütün bunlar için savaşa değer mi?”

Bertolt Brecht “Cesaret Ana ve Çocukları” ’nda tüm bu soruları yüzümüze bir tokat gibi vuruyor. Cevapları bulmak size kalmış… Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun yaptığı, başrolünü Tilbe Saran’ın oynadığı “Cesaret Ana ve Çocukları” nın sahne ve ışık tasarımı ise Cem Yılmazer’ ait.
Paylaşmak, anlatmak ve haykırmak için her zaman sözü olan Semaver Kumpanya yine çağdaş bir masalla karşımızda! Bu yıl yedinci yaşına girmenin mutluluğunu yaşayan topluluk, kurulduğundan bu yana William Shakespeare, Orhan Kemal, Max Frisch gibi klasikleşmiş yazarların klasikleşmiş oyunlarına şimdi de Tilbe Saran’ın “Cesaret Ana” rolüyle sahneye çıktığı bir klasik daha ekliyor. Semaver Kumpanya; bugün ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu açmazları, can yakan savaşları Bertolt Brecht’in çağları aşan anlatımıyla yeniden dile getiriyor.

SEMAVER KUMPANYA “Cesaret Ana Ve Çocukları”
Yazan: Bertolt Brecht
Müzik: Paul Dessau
Çeviri Ve Dramaturji: Yavuz Pekman
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Sahne Ve Işık Tasarımı: Cem Yilmazer
Kostüm Ve Aksesuar Tasarımı: Aslı Ataseven
Müzik Direktörü: Yaprak Sandalci
Asistanlar: Eda Çatalçam, Gülin Kiliçay
Kostüm Ve Aksesuar Realizatörleri: Elif Akşar, Filiz Kaya
Dekor Realizatörü: Zeki Kizilişik, Emre Günaşan
Ses Kayıt: Özkan Turgay
Işık Teknisyeni: Utku Sıtkı İnan
Ses Teknisyeni: Tuğçe Bulduk
Oyuncular: Tilbe Saran, Serkan Keskin, Tansu Biçer, Bülent Çolak, Sarp Aydınoğlu, Ümit İlban, Ahmet Kaynak, Burcu Doğan, Nadir Sarıbacak, Öyküm Elif Erdoğan, Özlem Durmaz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT