Cihangir Insomnia

Tarihler: 27 Eylül 2010 Pazartesi ~ 27 Eylül 2010 Pazartesi 27 Eylül Saat: 20.30 - Saat: 20:30

Yer: Garajİstanbul

Ücret: Tam: 23,00 TL, Öğrenci: 13,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Garajistanbul

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No: 11/A, Galatasaray İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 44 99

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 27, 2010 ~ Eyl 27, 2010

CİHANGİR INSOMNIA", İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA 23 Eylül 2010 GÜNÜ İSTANBUL`DA DÜNYA PRÖMİYERİNİ YAPIYOR

Ritm, canlı müzik ve videoyu, farklı lisanlardan oluşan bir metin ile bir araya getiren tiyatro oyunu "Cihangir Insomnia" kültürler arası bir hikayeyi sahneye taşıyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Viyana Belediyesi, İstanbul Avusturya Kültür Ofisi ve Güney Avusturya Kültür Ofisi desteğiyle gerçekleştirilen, Türkiye`den Babil Balığı Sanat Derneği ve Avusturya`dan Super-16 Derneği`nin ortak yapımı olan "Cihangir Insomnia" STOMP grubunun iki üyesini de içeren uluslararası bir oyuncu ve müzisyen kadrosuna sahip.

İstanbul`un Tarlabaşı semtinde aynı apartmanda yaşayan farklı kültürlerden gelen kişilerin kesişen hikayelerinin anlatıldığı oyunda, İstanbul`un gündelik hayatından objeler müzikal enstrümanlar olarak kullanılıyor.

İstanbul`un Tarlabaşı semtinde farklı ülkelerden gelen insanların birlikte yaşadığı apartman, altı karakterin hikayelerinin kesişme ve düğümlenme noktasını oluşturuyor.

Tarlabaşı`nda aynı dairede yaşayan müzisyen Yoyo (Avusturya), Peter (Danimarka) ve Yunus`un (Türkiye) atıldıkları her iş müziğe ve ritme dönüşmektedir. Yoyo İstanbul`a eski sevgilisi Esra`yı geri kazanma umudunun, Peter içsel bir inanç arayışının, Yunus ise yurtdışında yaşayan bir Türk olarak memleketinde başarılı olma hayalinin peşinden gelmiştir. Aynı apartmanda, daha önce hiç görmediği Türk babasını aramak için Istanbul`a gelen dilbilim uzmanı Sonja(Avusturya) da kalmaktadır. En üst katta ise, hayatındaki mutsuzluğun uykusuzluk problemine sürüklediği oyuncu Melike, sorunlarla dolu bir ilişki yaşadığı sevgilisi Emre ile birlikte yaşamaktadır. Emre`nin dünyaya öfkesinden zaman zaman Melike de payını alacak, müzisyen Yunus`la paylaştığı anlarda mutluluğun arayışına girecektir.

Kentin çehresiyle birlikte kaotik ve özgün yaşamının yerine "modern" rüyalar dikilmek istenen bu semtte müzik ve umut, karakterlere bazen neşe bazense karanlıkla bezeli yolculuklarında eşlik edecektir. "Cihangir" rüyalarının yerini Tarlabaşı`nda uykusuz geceler alırken hayat onların arayışlarını nerede sonlandıracaktır?

Yönetmen: Stefan Bohun
Prodüksiyon: Birsen Karacan, Stefan Bohun
Müzik: Johannes Bohun
Konsept, Hikaye: Stefan Bohun, Birsen Karacan, Johannes Bohun
Dramaturji, Yazanlar: Stefan Bohun, M.Alper Doğan
Koreografi: Peter Stavrum Nielsen, Johannes Bohun
Oyuncular:Peter Stavrum (Nielsen Peter),Johannes Bohun (Jojo),Birsen Karacan (Melike), Aydın Ballı (Yunus), Zeynep Buyraç (Sonja, Esra)
Sahne Tasarımı: Kristin Weissenberger, Pia Greven
Ses Tasarımı: Matthias Ermert
Işık Tasarımı: Sigi Feldbacher
Kostüm Tasarımı: Verena Eichtinger
Makyaj: Jasmin Simak
Grafik Tasarım: Markus Göbl / visionsbureau
Reji Asistanı: Renate Vavera
Prodüksiyon Asistanı: Tansel Uç

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT