Dogville

Tarihler: 28 Ocak 2019 Pazartesi ~ 28 Ocak 2019 Pazartesi 28 Ocak 2019 20:30

Yer: Glass Room, Uniq İstanbul

Ücret: VIP - 121.00 TL 1. Kategori - 88.00 TL 2. Kategori - 66.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 Sarıyer İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 28, 2019 ~ Oca 28, 2019
Dogville Türkiye prömiyerini yapıyor!

Yazan: Lars Von Trier
Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu
Uyarlayan / Yöneten: Kayhan Berkin
Dekor & Poster tasarım : Gökhan Kodalak
Kostüm tasarım : Meltem Çakmak
Işık tasarım: Yüksel Aymaz
Ses tasarım: Joe Conchie
Reji Asistanı: Semih Değirmenci, Dilara Melami, Çağla Eybek
Prova fotoğrafları: Murat Dürüm
Oyun fotoğrafları: Sanem Arslantürk, Aydan Çınar
Pedagog: Dilek Çankaya
Oyuncular: Cantürk Çolak, Cenk Doğar, Ece Çeşmioğlu, Esra Yaşar, Gökhan Gürün, Güzide Arslan, Kerim Urun, Mehmet Yılmaz, Müfit Aytekin, Nihan Aypolat, Olcay Yusufoğlu, Rüzgar Aksoy, Şerif Erol
Yapım: Versus

Dogma 95 akımının kurucularından yaptığı her iş tartışma yaratan Lars Von Trier’in kendi deyimiyle “en iyi filmi” Dogville ,Kayhan Berkin’in yönetmenliğinde tiyatro için tasarlanan yeni bir uyarlama ile seyirciye yeni bir meydan okuma alanı yaratmayı amaçlıyor.

Sürprizlere hazır olun!

“Tom elinden geldiğince Grace’e yardımcı olmaya çalışıyordu.Tıpkı rüzgarda kendi ağına dolanmış bir örümceğin kendine yardım edebileceği kadar..”

İnsan ruhunun karanlıklarında gezinen bir şiddet hikayesi…

Amerika’da 1930’ların karanlık dinginliği yaşanmaktadır. Peşinde olan mafyadan kaçan güzel bir kadın olan Grace, barınmak amacıyla Colorado’da Dogville adlı küçük bir kasabaya sığınır. Dogville kasabasında yaşayan Tom, bir gece silah sesleri duyar ve Gangsterlerden kaçan Grace’le tanışır. Tom Grace’in saklanmasına yardım etmek için kasabalılarla konuşur. Grace kasabalılarla tanışır, kasabalılar onu tanımak için iki hafta süre verirler.

Kasaba halkı geçmişinden kaçan bu güzel kadını kısa zamanda bağrına basar ve onun için üzülür. Dogville’de geçirdiği güzel günlerin ardından her şey değişmeye başlar. Kadının varlığı, köy halkı için büyük bir tehdit oluşturmaktadır ve kasaba sakinleri bu tehlike karşısında temkinli davranmak zorundadır. Grace günden güne bu kasabanın karanlık yüzünü keşfedecektir.

Kıpırtısız bir hayat süren Dogville halkının hayatı birden bire kasabaya gelen bir kadınla değişiveriyor. Bu küçük coğrafyaya sığmayacak kadar tehlikeli bir kadın bu. Grace adlı kadının kasabada yaşamak için aldığı onaydan sonra yaşananlar ise ibret verici. Önceleri kadına ve bu yeni duruma karşı çekingen olan halk, aldıkları riskin de verdiği cesaretle Grace’den sonu gelmeyen isteklerde bulunmaya başlarlar."

- 13 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 13 yaş ve üzeri bilete tabidir. - Pdf bilet uygulaması var, biletinizi yazdırmayı unutmayınız.- Alternatif sahne düzeni sebebiyle geç kalan seyirci salona alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT