Duruşma

Tarihler: 11 Şubat 2022 Cuma ~ 11 Şubat 2022 Cuma 11 Şubat 2022 20:30

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Ücret: - Tam 60.00 TL, Öğrenci 45.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bahariye Cad. No: 39 Bahariye Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 450 36 01

Web: http://www.kadikoyhem.k12.tr/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 11, 2022 ~ Şub 11, 2022
Franz Kafka’nın Dava (Der Prozess) romanı hem yazarın hem de 20. yüzyılın en önemli eserlerinden. Kafka insanoğlunun kuşatılmış yaşamının hikâyesini anlatır, romanda.

Romanın yayınlanışının üstünden neredeyse yüz yıl geçti. Ama yaşadığımız çağda da Kafka’nın yazdıkları değişmedi. Hatta insanın başına gelenleri kabullenişi, kendine yabancılaşması daha da derinleşti. Korku büsbütün etrafımızı sardı. Bu yüzden bu klasikleşmiş romanın uyarlamasını sahnede gösterebilmeyi hedefledik. Gerçeklik ötesi (Post Truth) adı verilen bu çağdan Kafka’nın yazdıklarına bir daha bakabilmek için.

Duruşma’nın konusu: Josef K. bir sabah ansızın tutuklandığını öğrenir. İftiraya uğramış olmalıdır. Çünkü kötü bir şey yapmamıştır. Gariptir ama normal yaşamına devam edebilecektir. Önce ciddiye almaz. Sonra etrafındaki herkesin anlaşılmaz bir biçimde davadan haberdar olduğunu görür. Durumun ciddiyetini kavrar. Suçunu öğrenebilmek için uğraşır. Ancak ne mahkemeye çıkarılır ne de savcılarla görüşebilir. Yeri bile söylenmeyen mahkemeyi bulamaz. Bütün çabalarına rağmen bu görünmeyen mahkemenin dilini ve mantığını çözemez. Avukat tutar. Ama avukat da yeterince bilgi vermez. Yargıçları tanıyan herkesle görüşür aracılık yapmalarını ister. Ne yapsa olmaz. Yazgısının peşinden sürüklenir durur, savunma gücü yoktur, bir hiçtir. Bu dava bütün yaşamını kuşatmıştır. Josef K saplantı haline getirdiği davasıyla arasında aracı bulunmadığını, kaçınılmaz bir biçimde bu davanın tam merkezinde kendisinin olduğunu anlar. Ona düşen boyun eğip cezasını beklemektir.

Yazan: Franz Kafka
Uyarlayan: Andre Gide
Yöneten: A. Bülent Acar
Hareket Düzeni: Gizem Bilgen
Sahne Tasarımı: A. Bülent Acar
Kostüm ve Makyaj Tasarımı: F. Zülal Süer
Işık Tasarımı: Aykut Burak Gürsoy
Yapım: Kuzgun Yapım
Oynayanlar:
Aysu Tunca
Baransel Gürsoy
Ezgi Bozkurt
Fatih Yalçın
Öykü Çimen
Üzeyir Ulus
Yunus Emre Akıl

Süre: 120 dk / 2 perde

- Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. Uygulanacak kuralların detaylarına "Coronavirüs-Covid-19-Hakkında-Bilgilendirme" sayfasından ulaşabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT