Feramuz Pis!

Feramuz Pis!

Tarihler: 28 Ocak 2022 Cuma ~ 28 Ocak 2022 Cuma 20:30

Yer: Sahne Pulcherie

Ücret: Genel Satış Tam 95TL, Öğrenci 70 TL

Nereden Alınır: https://tiyatrolar.com.tr/

Adres: Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 28, 2022 ~ Oca 28, 2022

Uyarılar:

-İçişleri Bakanlığı tarafından salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesi, salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi amacıyla hazırlanan genelge gereği; 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Genelge çerçevesinde aşı sürecini tamamlamayan veya hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri kişilerden tiyatro salonlarına girişte azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması zorunlu hale getirilmiştir.

-Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.

"Gerçek bir kahraman gücüyle değil, kalbiyle ölçülür" İKSV'nin düzenlediği 24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyerini yapan Feramuz Pis! farklı tiyatro biçimlerinin armonisiyle düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldırıyor. Sema Elcim'in yazdığı, Oğuz Utku Güneş'in yönettiği oyunun koreografisini Çağdaş Tekin, müzik tasarımını Vehbi Can Uyaroğlu, yardımcı yönetmenliğini ve ışık tasarımını Ayşe Ayter üstleniyor. Feramuz; Süper kahramanlara, belgesellere, müziğe ve ateşe tutkun.

İstanbul Feriköy’de yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin gözbebeği, Doğuştan özel gereksinimli bir genç. Gelenekle gelecek arasında sapasağlam duran Zahide ile Mucizeyi loto oyunlarında arayan Nebil’in en büyük evlâdı. İmkânsız bir aşkın peşinde koşan Can ile Ertelenmiş hayalleri için sabırsızlanan Emel’in ağabeyi; Hiç büyümeyen çocuk Feramuz! Komşu Bahriye’nin hem ürktüğü hem de zekâsına akıl sır erdiremediği, Kendi deyimiyle “pis!” annesine göreyse “Güneş yüzlü, badem gözlü, mis kokulu” Feramuz! Feramuz’un ailesi; topraklarından uzak, dev şehrin içinde bir minik evde Özel bir bireye sahip olmanın getirdiği sorumluluklarla bir arada kalabilmenin yollarını ve kendileri olabilmenin çaresini ararken, bizler de Feramuz’un düş gözü sayesinde her birinin hayallerinin kesiştiği “büyülü gerçek” dünyalarına tanık oluyoruz.TiyatroDEA

Yazan: Sema Elcim 
Yöneten: Oğuz Utku Güneş
Yardımcı Yönetmen ve Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter 
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Makbule Mercan 
Müzik Tasarımı: Vehbi Can Uyaroğlu 
Afiş Tasarımı: Acar Alpay 
Dövüş Koreografisi: Çağdaş Tekin 
Oynayanlar: Aybanu Aykut, Batur Belirdi, Burak Uyanık, Çağdaş Tekin, Çiçek Dilligil, Melisa Berberoğlu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT