Gagarin Sokağı

Tarihler: 01 Aralık 2009 Salı ~ 01 Aralık 2009 Salı 1 Aralık 2009 Saat: 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Müjdat Gezen Tiyatrosu

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Tiyatro Gişe

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sok. No: 46 Kadıköy Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 449 59 53

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 1, 2009 ~ Ara 1, 2009

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Gagarin Sokağı”, İstanbullu izleyicilerden büyük ilgi görüyor. Oyun, 24 Kasım’da Akatlar Kültür Merkezi’nde, 1 Aralık’ta ise Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun 2009-2010 tiyatro sezonunda sahnelediği “Gagarin Sokağı”, İstanbullu izleyicilerden tam not alıyor. İskoç yazar Gregory Burke’ün yazdığı ve Mehmet Ergen’in çevirip sahneye koyduğu “Gagarin Sokağı”, 24 Kasım’da Akatlar Kültür Merkezi’nde ve 1 Aralık’ta Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyunun başlama saati ise 20.30.

“Gagarin Sokağı”, İskoçya’nın fakir sanayi bölgelerindeki bir fabrikada geçiyor. İki işçi, siyasi bir eylem gerçekleştirmek amacıyla, fabrikayı teftişe gelecek ve Japon ya da Amerikalı olduğunu tahmin ettikleri birini rehin alıyorlar. O gece görevi biten üniversite mezunu bir güvenlik görevlisi de şapkasını unuttuğu için fabrikaya geri dönüyor ve işin içine bulaşmış oluyor. Oyun, iki işçi, işveren ve öğrenci arasındaki düşündürücü ama aynı zamanda komik olaylarla gelişiyor. Üst üste sürprizlerle artan gerilim, oyunun finalinde doruğa ulaşıyor.

“Gagarin Sokağı”nda Yıldıray Şahinler, Levent Üzümcü, Bahtiyar Engin ve Deniz Celiloğlu rol alıyorlar. Oyunun dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel’e, ışık tasarımı ise Kemal Yiğitcan’a ait. Şahinler, oyun hakkında şunları söylüyor: “Sıradan iki işçinin, çalıştıkları fabrikanın deposundan bütün dünyaya bir mesaj vermesi mümkün mü? Cevaplar olabileceğine inancımızı sürdürmemiz, bu düzeni değiştirmeyi hâlâ umut etmemiz mümkün mü? Nasıl? Bizim cevabımız evet ki ‘Gagarin Sokağı’nı yapıyoruz. ‘Nasıl?’ sorusuna cevabı belki de ‘Nasıl yapılmaz?’ üzerinden arayabiliriz dedik. ‘Gagarin Sokağı’ için belki şöyle diyebiliriz: Kendimizi de düzeni de tiye alarak, matrak geçerek yeni bir dünyaya inancımızı pekiştirmeye çalışıyoruz.” 2001’de Londra’da National Theatre’de oynanan, ardından West End’e transfer olan oyun, ülkemizde ilk kez sahneleniyor. Küresel ekonomik krizin etkisini sürdürdüğü şu günlerde, “Gagarin Sokağı”, özellikle 1990 sonrası siyasi bakışıyla düşündüren, ama komik diyaloglarıyla da eğlendiren bir oyun.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT