Garajistanbul: Muhabir

Tarihler: 11 Kasım 2009 Çarşamba ~ 11 Kasım 2009 Çarşamba 11 Kasım 2009 Saat:20:30 - Saat: 20:30

Yer: Enka Oditoryumu

Ücret: 23,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Enka Oditoryumu

Adres: Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesisleri, İstinye İstinye İstanbul

Telefon: 0 212 276 22 14–15/209

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 11, 2009 ~ Kas 11, 2009
D`IMAGES 2009
garajistanbul, Kosmopolis Rotterdam Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın maddi katkılarıyla…

Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran, 1995 yılından beri politik tavırlarını, sanatsal seçimlerini, ürettikleri işlere taşıdılar. Kendilerini ulusal ve uluslararası platformda bağımsız yapıtlar üzerinden var etmeyi seçtiler. İçinde bulundukları zaman, çalıştıkları disiplinler arası platform, yaşadıkları toprak, o toprağın sosyo-politik olayları ve bunları anlatma ihtiyacından hareket ederek; göç, azınlık, kadın, öteki olmak gibi kavramları kendi kişilikleri üzerinden derinleştirdiler.

Her yeni proje ile kullandıkları dili, seçimlerini, bazen tüm üretim araçlarını yeniden gözden geçirerek sorguladılar. Seçtikleri fikrin, dilin ihtiyaçlarına göre kendi metinlerini oluşturdular, ya da oluşumuna aracılık ettiler. Dramaturgi, ışık, müzik, hareket anlayışını sorgulayıp, projenin hangi disiplinler ile ilişki kurabileceğini araştırdılar.
Ne söyledikleri, nasıl söyledikleri hep öncelikli oldu.

Yeni projeleri Muhabir ile, yıllardır kendi kişilikleri üzerinden derinleştirdikleri yaratım sürecini, bu kez Memet Ali Alabora`nın kimliği üzerinden derinleşerek gerçekleştirecekler.
Kurgu & Yönetim: Övül Avkıran - Mustafa Avkıran [10+] Muhabir: Memet Ali Alabora Dramaturji: Lex Bohlmeijer Ses Video Tasarımı: Selçuk Artut Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz Proje Asistanı: Roza Erdem Prodüksiyon Asistanı: Eren Arıkan Ortak Yapımcılar: Rotterdamse Schouwburg, TEMPS

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT