Gece Geç (Late Night)

Tarihler: 23 Nisan 2016 Cumartesi ~ 23 Nisan 2016 Cumartesi 23 Nisan 2016 20:30

Yer: Kenter Tiyatrosu

Ücret: Tam Bilet: 20.00 TLÖğrenci bilet: 15.00 TL -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Halaskargazi Caddesi No: 9 Harbiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 246 35 89 - 0212 247 36 34

Faks: 0212 296 52 42

Web: http://www.kentertiyatrosu.org

E Posta: kentertiyatrosu@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 23, 2016 ~ Nis 23, 2016
SPOT Üretim Fonu ev sahipliğinde 22 - 23 Nisan’da Kenter Tiyatrosu’nda gösterilecek Gece Geç (Late Night), David Lynch ve John Cassavetes filmlerinin yarı sarhoş ve sıkıntılı havasına atıfta bulunan, tuhaf ve bilindik, balo ve/ya konserde geçer.

Altı aktör sahnededir. Absürt bir yarışmadalarmış gibi saatlerce dans ederler, kayıttan şarkı söylerler, içki içerler, sandalyelerinde oturup dinlenirler ve birbirleriyle konuşurlar. Bütün bunlar tuhaf, biraz ahlaksız ve dağınık bir gerçeklikte yer almaktadır. Balo salonunun hoparlörlerinden yankılanan bir ses ise dansçılara emirler vermekte ve hikayelerle ihtişamlı geçmişi anlatmaktadır.

Çağdaş tiyatro oyunları yazıp yöneten Yunan tiyatro kolektifi Blitz Theater’ın, Avrupa’daki büyük sanat festivallerinde gösterilmiş Gece Geç (Late Night) performansı, SPOT Üretim Fonu’nun düzenlediği Domates Biber Patlıcan 3 programı kapsamında, 22 ve 23 Nisan, saat 20:30’da Kenter Tiyatrosu’nda yer alacaktır.

Dramaturji: Blitz Theatre Group / Angelos Skassilas, Christos Passalis, Angeliki Papoulia, Yorgos Valais, Maria Filini, Sofia Kokkali, Fidel Talaboukas
Oyun Yunancadır. Türkçe ve İngilizce üst yazılıdır. 
Yardımcı Yönetmen: Vasia Attarian
Işık Tasarımı: Tasos Palaioroutas
Müzik: Blitz Theatre Group ve Giorgos Konstantinidis
Koreografi: Yannis Nikolaidis
Set Tasarımı: Efi Birba
Kostüm: Vasilia Rozana
Performans 90 dakikadır.
İlk defa 31 Ekim 2012’de Atina’daki Onassis Cultural Center’da sergilenmiştir. 
Prodüksiyon: BLITZ THEATRE GROUP
Onassis Cultural Center ve La Filature -Scène Nationale De Mulhouse ortak yapımıdır. 


Blitz Theatre Group Hakkında
Blitz Theatre Group Angeliki Papoulia, Christos Passalis ve Giorgos Valais tarafından Ekim 2004’te Atina’da kuruldu. Grubun temel ilkeleri şunlardır: Tiyatro, ustalık ve hali hazırda var olan gerçeklerden ziyade insanların en esas şekliyle birbirleriyle tanışması ve fikir alışverişi yapması için bir alandır. 21. yüzyılın şafağında, “Toplumun sanattan beklentileri nelerdir?” ve “Teatral yapılar ne işe yarar?”  gibi soruların cevaplarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tiyatro grubunun bütün üyeleri üretim, yazım, yönetim ve dramaturji sürecinde eşittirler. Her şey kuşku altındadır ve hiçbir şey kanıksanmamalıdır; ne tiyatroda ne de hayatta.

- Oyun Yunancadır. Türkçe ve İngilizce üst yazılıdır.- 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.- Öğrenci bileti sahiplerinin girişte öğrenci kimliğini göstermeleri gerekmektedir.- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.

Gece Geç (Late Night)

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT